A.Valinskas su būriu pramogų verslo atstovų įsteigė Tautos prisikėlimo partiją

Vilniuje sekmadienį gausus pramogų pasaulio įžymybių būrys įkūrė Tautos prisikėlimo partiją (TPP), kurios pirmininku išrinktas teisininko išsilavinimą turintis televizijos laidų vedėjas 41-erių Arūnas Valinskas.

Suvažiavime už A.Valinską nebuvo balsuojama, jo kandidatūra patvirtinta bendru sutarimu, o visa rinkimų procedūra truko maždaug dvi minutes. A.Valinskas buvo vienintelis kandidatas į partijos lyderius.

Jei Teisingumo ministerija patvirtins partijos steigimo dokumentus, Tautos prisikėlimo partija taps 38-ąja Juridinių asmenų registre įregistruota partija.

Pagal įstatymus, Teisingumo ministerija patikrina, ar partijos steigimas atitinka įstatymo nustatytas procedūras bei ar steigiamos partijos programa ir įstatai nepažeidžia Konstitucijos ar kitų įstatymų reikalavimų.

Politinei partijai įsteigti būtina, kad ji Lietuvoje turėtų ne mažiau kaip tūkstantį steigėjų, tuo metu suvažiavime asmeniškai ar per savo įgaliotus asmenis dalyvavo 687 delegatai.

Pats A.Valinskas po suvažiavimo žurnalistams tvirtino, kad pagal Civilinį kodeksą sprendimams priimti užtenka ne mažiau kaip pusės steigėjų, t.y. 500 plius 1. „Šiandien su įgaliojimais ir visais žmonėm buvo tikrai reikiamas kiekis, kad priimti nutarimai būtų galiojantys ir teisiniai“, – kalbėjo A.Valinskas.

Tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas ne kartą yra sakęs, kad steigiamajame suvažiavime turi dalyvauti ar kitus įgalioti jiems atstovauti vienas tūkstantis partijos narių.

Teigiama, kad galutinį sprendimą šiame ginče priims Teisingumo ministerija.

TPP atstovai sekmadienį skelbė turintys daugiau nei pusantro tūkstančio steigėjų. Tarp jų – sporto komentatorius Linas Kunigėlis, aktoriai Remigijus Vilkaitis, Vytautas Šapranauskas, Asta Baukutė, dainininkai Deivis Norvilas, Žilvinas Žvagulis, Stasys Povilaitis, Tomas Augulis, baleto šokėjas Nerijus Juška, renginių organizatorius ir laidų vedėjas Jogaila Morkūnas, televizijos filmų garsintoja Inga Valinskienė ir kiti.

Renginio metu A.Valinskas ne kartą pakartojo, kad „už jų niekas nestovi“ bei kad į TPP nebus priimami perbėgėliai iš kitų partijų. Jis taip pat pranešė, kad nors suvažiavimo dalyvius norėjo pasveikinti kitų partijų atstovai, buvo paprašyta jų neatvykti, nes, anot A.Valinsko, „jiems, o ne mums daugiau naudos, kad stovi šalia mūsų mūsų“. Suvažiavimą tik stebėjo prezidento patarėjas Mindaugas Kluonis.

Savo pasisakymuose ar replikose A.Valinskas negailėjo kritikos dabartinėms partijoms, nors kartu pripažino, jog ir TPP nariai nėra šventi. Kartu jis ragino elgtis „kaip vestuvėse: jei kas turi ką nors blogo pasakyti, tegul pasako dabar arba nutyla amžiams“.

Kaip anksčiau teigė A.Valinskas, politinių ideologijų spektre centro besilaikanti partija tikisi sėkmingai dalyvauti Seimo rinkimuose spalio 12-ąją ir, įveikusi 5 proc. barjerą, patekti į Seimą. Daugiausiai mandatų Tautos prisikėlimo partija tikisi iškovoti vienmandatėse apygardose – savo kandidatus partija žada kelti visose 71 apygardoje.

Tačiau sekmadienį A.Valinskas teigė, kad partija nėra nei dešinioji, nei kairioji ar centristinė. „Kaip ir gyvenimas nėra nei kairėje, nei dešinėje, nei centre, gyvenimas turi tik dvi kryptis – pirmyn arba atgal. Mes norime visus pakviesti eiti pirmyn“, – kalbėjo pramogų pasaulio žvaigždė.

Jis negalėjo pasakyti, kada partija paskelbs galutinius kandidatų sąrašus daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose, tik patvirtino, kad ir pats balotiruosis vienmandatėje apygardoje, tačiau irgi neįvardino kurioje.

Suvažiavime be partijos pirmininko buvo išrinkta jos taryba, patvirtinti partijos įstatai ir programa, kurios šūkis „Valstybę reikia valdyti, o ne ją savintis“.

Programos deklaracijoje pažymima, kad TPP nesiekia pakeisti Lietuvos geopolitinės orientacijos, konstitucinės santvarkos, politinės sistemos pagrindų.

Dukumente TPP nariai skelbia nesantys „dar vieni „gelbėtojai“ ir žada siekti, kad politinės sistemos dalyviai atsisakytų populistinių pažadų ir veikimo metodų. „Mes nesiekiame valdyti, norėdami patenkinti ambicijas ar praturtėtume – mes siekiame, kad visiems mums svarbius sprendimus atsakingai priimtų sąžiningi ir kompetentingi žmonės“, – rašoma deklaracijoje.

Joje pažymima, kad Tautos prisikėlimo partija – antipopulistinė ir antikorupcinė partija, kurios dauguma narių niekuomet nedalyvavo politikoje, kurių nesaisto įsipareigojimai turtingiems rėmėjams ir paskui juos nesivelka korupcijos šleifas.

Programoje jaunimo švietimas ir lavinimas įvardinimas pirmaeiliu valstybės uždaviniu, deklaruojamas siekis mokytojo profesijai sugrąžinti prestižą, žadama siekti, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems vaikams bei jaunuoliams nepriklausomai nuo jų socialinės padėties.

Taip pat pasisakoma už patriotinį auklėjimą bei akcentuojama, kad mokytojų lietuvių kalba turi būti nepriekaištinga.

Dokumente teigiama, kad TPP reikalaus aukščiausių moralės standartų iš visų lygių valstybės tarnautojų, pirmiausia iš savo partijos narių, pasisakoma už visuotinį pajamų ir turto deklaravimą. Taip pat žadama siekti, kad įstatymus pažeidusios partijos negalėtų tikėtis valstybės paramos, kad sumažėtų neskaidri partijų priklausomybė nuo rėmėjų ir kad „rinkimai negalėtų vykti skolon“.

Verslo srityje ketinama gerinti investicijų skatinimo ir apsaugos sistemą, siekti euro įvedimo, stiprinti pastangas šalies energetikos sistemą integruoti į Europos energetines sistemas, taip pat pasisakoma už tai, kad „mažiau uždirbantiems visuomenės nariams mokesčiai turi būti laipsniškai sumažinti, kad būtų skatinamas viduriniosios klasės augimas“.

TPP ketina gerinti demografinę situaciją, žada garantuoti vienodą valstybės rūpestį visais vaikais, nepriklausomai nuo to, ar jie auga visavertėje šeimoje, ar ne,

Pasisakius už pensinio aprūpinimo gerinimą, programoje teigiama, kad vienas iš „šaltinių, galinčių bent kiek sumažinti infliacijos žalą pensininkams, galėtų būti neteisėtai profsąjungoms perduotas turtas, kurį dabartiniai pensininkai savo darbu kadaise ir sukūrė“.

Programoje taip pat yra nuostata, kad bus ieškoma galimybių kiekvienam piliečiui pateikti Konstituciniam Teismui individualų skundą, sumažinti biurokratinius medikų darbo suvaržymus, skatinti privataus sveikatos draudimo įdiegimą, skleisti visokeriopos donorystės idėją.

„Sieksime įgyvendinti požiūrį, kad įsipareigojimai euroatlantiniams tarptautiniams partneriams Lietuvoje būtų suvokiami ir vykdomi ne kaip našta, o garbinga pareiga. (…). Sieksime, kad Lietuva taptų Baltijos šalių regiono lydere“, – sakoma TPP programoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "A.Valinskas su būriu pramogų verslo atstovų įsteigė Tautos prisikėlimo partiją"

  1. ....

    gal kas ir gausis, juk zmones sie labai gerai mato politiku klaidas, tik kazin ar mokes patys ju nedaryti? Juoktis visuomet lengviau. Ir dar gal kazkiek suardys ta vagiu ir apgaviku klana.

  2. Klementina

    Man jau seniai patinka A.Valinskas 🙄
    Labai nuliūdau, kai „Davė balioną“ trečiadieniais – laukdavau, kaip pasimatymo 😛 Ką darysi… Sėkmės Tau. Arūnai, naujoje veikloje !!! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.