Abiturientų sudie mokyklai

Paskutinį kartą prieš brandos egzaminus, kurių sesija prasideda pirmadienį, abiturientai vakar turėjo progą pabūti kartu ir padėkoti mokytojams.

Paskutinio skambučio šventė prasidėjo tradiciškai – auklėtojai ypatingu transportu buvo atvežti į mokyklas. Įvairių Panevėžio mokyklų ir gimnazijų abiturientai, kurių šiemet suskaičiuojama 1427, surado ir pasisamdė porą limuzinų, pobiedą, kraislerį bei kažkokį jau nenusakomos kilmės senovinį automobilį. Vienos miesto mokyklos mokiniai teigė, kad jiems kilę minčių auklėtoją atsivežti „Belorus“ traktoriumi, tačiau susizgribo, kad jo kabinoje yra tik viena sėdima vieta – pedagogė būtų turėjusi pati jį vairuoti.

Panevėžio „Vyturio“ vidurinės mokyklos abiturientai buvo sumanę auklėtoją iš namų į mokyklą atskraidinti oro balionu. Tačiau mokytoja, prieš kelias dienas išgirdusi apie šį sumanymą, maldavo auklėtinius jo atsisakyti.

Šventės kaina – 100 litų.
Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos abiturientai iš pradžių auklėtojus šventinių pusryčių atsivežė į miesto centre esančią kavinę, vėliau, lydimi pučiamųjų orkestro, drauge žygiavo į mokyklą. Tokias šventines abiturientų ir jų auklėtojų eitynes norima padaryti tradicinėmis, neabejojama, kad toks sumanymas savo džiugesiu bei jaunystės proveržiu puošia visą miestą.

Dalyvavę paskutinėje šventinėje pamokoje, išgirdę paskutinį skambutį, abiturientai pasiryžo Paskutinio skambučio šventę švęsti restoranuose, kaimo turizmo sodybose ar išsinuomotose salėse. Dauguma abiturientų, tiksliau, jų tėvų, šventei buvo priversti skirti po 100 litų.

Emocijos

„Sakiau sau, tikrai neverksiu, bet dabar sėdžiu ir nerimauju, viduje kunkuliuoja, – sakė trumpam iš salės per Paskutinio skambučio šventę išėjusi Gabrielė Vilytė, Vilniaus Žvėryno gimnazijos abiturientė.

Aštuoniolikmetė – viena iš daugiau nei 46 tūkst. jaunų žmonių, kurie penktadienį atsisveikino su mokykla ir mokytojais. Prasidėsiančios egzaminų sesijos Gabrielė laukia nepanikuodama. Mergina ketina laikyti lietuvių kalbos, matematikos, istorijos ir anglų kalbos egzaminus. Ji norėtų įstoti į Didžiosios Britanijos Notingemo universitetą, studijuoti politikos mokslų ir tarptautinių santykių specialybę.

Pirmąkart apmokės

Mokytojai nerimauja laukdami egzaminų sesijos. „Juntame didelę atsakomybę už savo mokytus mokinius. Norime iki paskutinės minutės suteikti žinių, kad rezultatai būtų kuo geresni“, – teigė Vilniaus Žvėryno gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Aušra Sabaliauskienė. Ji tikino, kad pedagogų laukia ne ką lengvesnis laikotarpis. Jie konsultuos abiturientus, organizuos egzaminus, prižiūrės jų eigą, taisys mokyklinių ir valstybinių egzaminų kandidatų darbus. Šiemet numatyta apmokėti ne tik už valstybinių, kaip anksčiau, bet ir mokyklinių egzaminų kandidatų darbų vertinimą. Atlygį pirmąkart gaus ir egzaminų vykdytojai. Tam iš Privatizavimo fondo skirta 3,7 mln. litų.

Nacionalinio egzaminų centro (NEC) atstovės ryšiams su visuomene Aušinės Lisauskienės teigimu, imtasi įvairių saugumo priemonių, kad egzaminų sesija vyktų sklandžiai, o užduotys iki prasidedant egzaminui nebūtų paviešintos.

Stebės policija

NEC įrengtos vaizdo kameros, žmonės, kurie nedirbo rengiant egzaminų užduotis, neturi prie jų priėjimo, sustiprinta vokų apskaita. Užduotys bus gabenamos specialiuose nepažeidžiamuose vokuose, plombuotuose krepšiuose. Mokiniai turės stebėti užduočių išėmimą. Šiemet NEC bendradarbiauja su kriminaline policija. Policijos pareigūnai sieks užkirsti kelią norintiesiems spekuliuoti ar prekiauti tariamai tikromis egzaminų užduotimis, stebės interneto erdvę sesijos metu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.