Lietuvos sienos apsaugai patikslintos žemės plotų apimtys

Lietuvai tapus ES nare, prie bendrijos išorės sienos su Baltarusija ir Rusija sustiprinta jos apsauga, išplėsta sienos apsaugos infrastruktūra, todėl padidėjo šioms reikmėms skirtų žemės plotų poreikis.

Vyriausybė penktadienį nutarė Lietuvos sienos su Baltarusija apsaugai skirtus plotus padidinti 409 ha.

Patvirtinti Lietuvos ir Baltarusijos sienos apsaugai skirti žemės plotai (pasienio juosta) ir jų ribos Alytaus apskrities Lazdijų ir Varėnos rajonų, Druskininkų savivaldybių, Vilniaus apskrities Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybių, Utenos apskrities Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių kadastro vietovių žemės reformos žemėtvarkos projektuose.

Tuo tarpu prie vidinės sienos su Lenkija sumažėjo žemės poreikis valstybės sienos apsaugai. Atsižvelgiant į panaikintą nuolatinę sienos su Lenkija kontrolę, jau anksčiau čia buvo pertvarkoma pasienio infrastruktūra, nestatomi jokie stacionarūs sienos apsaugos įrenginiai, todėl sumažėjo sienos su Lenkija apsaugai užtikrinti reikalingi žemės plotai. Tad Vyriausybės nutarimu Lietuvos sienos su Lenkija apsaugai skirti žemės plotai sumažinami 234 ha.

Šiuo nutarimu patvirtinami Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos apsaugai skirti žemės plotai (pasienio juosta) ir jų ribos, pažymėtos Alytaus apskrities Lazdijų rajono savivaldybės, Marijampolės apskrities Vilkaviškio rajono ir Kalvarijos savivaldybių žemės reformos žemėtvarkos projektuose.

Tuo tarpu mažinant žemės plotus pasienyje su Lenkija užtikrinamas racionalus pasienio teritorijų naudojimas, valstybės sienos apsaugai nereikalingus žemės plotus bus galima grąžinti jų savininkams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.