Kiemsargiai grasina streiku

Uostamiesčio kiemsargiai pirmieji Lietuvoje susibūrė į iniciatyvinę grupę, rašo protesto raštus valdininkams ir žada streikuoti.
Kaip rašo dienraštis „Klaipėda“, kiemsargių nepasitenkinimą sukėlė savivaldybės sprendimas, kuriuo nuo balandžio 1-osios kiemai valomi ne penkis, o tik tris kartus per savaitę.

„Šiukšlių liko tiek pat, o atlyginimai sumažėjo perpus“, – piktinosi bendrovės „Vingio valdos“ kiemsargių atstovė Natalija Žilinskienė.

Nuo balandžio 1 dienos už trijų mėnesių laikotarpį už kiemų tvarkymą bendrovėms savivaldybė skiria 300 tūkst. litų. O kiemsargiams per mėnesį mokama apie 100 litų už vieno kiemo tvarkymą.

Sumažinus darbo dienų skaičių, kiemsargiai nebegauna ir minimalaus atlyginimo – moteris, tvarkydama teritoriją aplink keturis namus ir dirbdama po aštuonias valandas per dieną, uždirba mažiau nei 400 litų. Žiemą valydami sniegą kiemsargiai gaudavo apie tūkstantį litų.

„Sumažinus darbo dienų skaičių, mums tą patį darbą reikia atlikti per tris dienas – šiukšlių juk vis dar tiek pat“, – kalbėjo N.Žilinskienė.

Pasak moters, žmonės masiškai meta darbą – vien iš „Laukininkų valdų“ vienu metu išėjo 15 kiemsargių, kitos valdos taip pat prarado daug darbuotojų.

Iš visų valdų atstovų sudaryta iniciatyvinė grupė miesto savivaldybei parašė kreipimąsi, kuriuo išreikštas pasipiktinimas valdininkų sprendimais ir prašoma grąžinti penkias darbo dienas. Tačiau rašto savivaldybė pirmąkart neregistravo, nes jis buvo parašytas ranka, nesilaikant raštvedybos taisyklių. Šiuo metu kiemų tvarkytojai vis dar laukia atsakymo iš valdininkų, o jei jo nesulauks, ketina streikuoti.

„Dabar gyvename žemiau skurdo ribos – net už butą neužtenka susimokėti. Valgyti irgi reikia. Normalios mėsos skonį jau pamiršti baigiame“, – guodėsi N.Žilinskienė.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas teigė, kad negali padidinti atlyginimų, nes kiemsargiai dirba privačioms įmonėms, o ne savivaldybei.

„Mes kompanijoms mokame už suteiktas paslaugas. Kaip pinigai skirstomi paskui – jų rūpestis. Neskaičiuojame, kiek atitenka direktoriui, o kiek – kiemsargiui“, – aiškino V.Karmanovas.

Pasak jo, šiuo metu Seime turėtų būti svarstoma galimybė mokestį už kiemų valymą perduoti gyventojams. Tačiau susiduriama su įstatymo spraga – nėra tiksliai apibrėžta, kas yra kiemas ir kas už kurį plotą turėtų mokėti. Pašnekovas teigė, kad mokėti už penkias darbo dienas šiuo metu savivaldybė neturi galimybių dėl mažo biudžeto.

„Be to, nemanau, kad reikia kiemus tvarkyti kiekvieną dieną. Žmonės tiek neprišiukšlina, nebent atliekų tvarkymo tarnybos laiku neišveža konteinerių ir šiukšles išnešioja vėjas ar valkatos išvarto“, – teigė V.Karmanovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.