Seimas svarstys, ar dėl Atominės elektrinės įstatymo pataisų kreiptis į Konstitucinį Teismą

Antradienį Seimas ketina svarstyti nutarimo projektą, kuriame siūloma dėl Atominės elektrinės įstatymo pataisų kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Kreipimosi iniciatoriai Konstitucinio Teismo prašo ištirti, ar kai kurie Atominės elektrinės įstatymo straipsniai neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Seimo nariams kyla abejonių, kad kai kuriose šio įstatymo nuostatose, jų nuomone, įtvirtinti sąžiningos konkurencijos apribojimai, neginami vartotojų interesai, monopolizuojama gamyba ir rinka.

Balandžio 22 d. šiam nutarimo projektui pritarta po pateikimo. Už Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas nario Juliaus Veselkos pateiktą projektą po pateikimo balsavo 52 Seimo nariai, prieš buvo 17, susilaikė 21 parlamentaras. Toks balsavimo rezultatas buvo sukėlęs kai kurių valdančiųjų frakcijų nepasitenkinimą, todėl neatmetama galimybė, kad po svarstymo projektui gali būti nepritarta.

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Egidijus Klumbys mano, jog kreipimasis į Konstitucinį Teismą yra „paskutinis šansas sustabdyti šį įžūlų projektą“. Tuo tarpu socialdemokratė Birutė Vėsaitė tai vertino kaip opozicijos rengiamą „naują priešrinkiminį spektaklį“.

Siūlymą dėl Atominės elektrinės įstatymo pataisų kreiptis į Konstitucinį Teismą savo parašais yra parėmę 48 įvairioms frakcijoms atstovaujantys Seimo nariai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.