Dainininkės Berneen skriaudikė paleista į laisvę

Vilniaus apygardos teismas šeštadienį į laisvę paleido 22 metų vilnietę, krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančią Violetą Iljinych, kuri buvo suimta dėl žinomos televizijos atlikėjos Berneen sumušimo. Be to, suimtoji įtariama nuskriaudusi dar vieną merginą.
Apygardos teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

V.Iljinych buvo apskundusi jai paskirtą suėmimą. Teismas skundą patenkino.

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas kriminalinei policijai Kęstutis Tubis spaudos konferencijoje yra sakęs, kad suimtoji įtariama sausio 13 dieną viešoje vietoje, senamiestyje, nuskriaudusi lietuvę merginą. Tyrimą dėl šio įvykio atlieka Vilniaus miesto 3-asis policijos komisariatas.

Įtariamajai buvo pareikšti įtarimai dėl smūgio sudavimo viešoje vietoje. Buvo paskirta ir kardomoji priemonė – registravimasis policijoje. Merginai vėl nusikaltus, teismas paskyrė griežtesnę kardomąją priemonę – suėmimą.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius BNS yra sakęs, kad negalįs paneigti, jog sulaikyta vilnietė nedalyvavo garsiosiose skustagalvių eitynės sostinės centre kovo 11-ąją.

Berneen iškėlus incidentą į viešumą, Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę bei viešosios tvarkos pažeidimo.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Asmenys, įtariami įvykdę šį nusikaltimą, nustatyti vykdant operatyvines paieškos priemones. Pareigūnai teigia, kad jiems žinomi ir kiti incidente dalyvavę asmenys.

Įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Susirūpinimą dėl Pietų Afrikos atvykusios ir sėkmingai Lietuvos televizijos projektuose dalyvavusios Berneen užpuolimo pareiškė Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, visuomenė ir politikai.

Pasak nukentėjusios atlikėjos, kai vieną vakarą ji su drauge ėjo pro šv.Onos bažnyčią, ją užgaulioti ėmė ten būriavęsi jaunuoliai.

,,Paprastai nekreipiu į tai dėmesio, nes žmonės dažnai kalba įvairius dalykus. Bet tada draugė apsisuko ir pamatė, kad jaunuoliai mus seka. Jų buvo keturi ar penki. Buvo daug žmonių, dar šviesu, manėme, kad jie seka ir nori pagąsdinti“, – spaudos konferencijoje yra pasakojusi dainininkė.

Merginos perėjo į kitą gatvės pusę, tačiau tuomet vienas iš jaunuolių, ant veido užsitraukęs šaliką, o ant galvos užsidėjęs gobtuvą, užbėgo joms už akių ir užtvėrė kelią. Vaikinas buvo apsirengęs juoda striuke, vieną jos pusę esą puošė Lietuvos vėliava, kitoje buvo nacių simbolika.

,,Kiti jaunuoliai prirėmė mano draugę prie sienos, o jis neleido niekam praeiti. Tuomet pribėgo mergina ir ėmė mušti. Ji mušė į galvą, stengėsi pataikyti į veidą, bet man vis pavykdavo išsisukti. Aš turėjau rankoje stiklinį butelį, kurį ji bandė atimti. Tuomet ji atsitraukė ir ėmė užgaulioti, vadino ,,nigere“. Tuomet nusiėmė diržą ir mušė juo“, – pasakojo Berneen.

Merginas paleidę jaunuoliai kurį laiką dar sukiojosi kitoje gatvės pusėje, vėliau įlipo į autobusą ir nuvažiavo. Atvykusi policija, anot atlikėjos, jų jau neberado.

Nukentėjusi Berneen nuvyko į ligoninę, kur jai nustatyti galvos bei rankos sumušimai. Tačiau atlikėja iš pradžių pareiškimo policijai nerašė.

,,Nenorėjau viešumos, kad sužinotų spauda“, – teigė atlikėja.

Po šio incidento egzotiškos išvaizdos 22 metų gražuolė Berneen pranešė laikinai sustabdanti muzikinę veiklą ir laikinai buvo išvykusi iš Lietuvos.

Lietuviškai dainuojanti Berneen Lietuvoje išgarsėjo dalyvaudama įvairiuose TV projektuose.

Lietuvoje tautinės nesantaikos kurstymo atvejų kasmet vis daugėja. Policijos duomenimis, kurstančių pasisakymų internete: 2006 m. pradėta 17 ikiteisminiai tyrimų dėl viešų incidentų bei tautinę nesantaiką kurstančių pasisakymų internete, 2007 m. – 32. Šiemet pradėtas jau 21 toks tyrimas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

12 atsiliepimų į "Dainininkės Berneen skriaudikė paleista į laisvę"

 1. na ir

  O kas buvo tame butelyje?ar ne svaigalai?Tai gal pati Berneen kalta,nes gere ir buvo perspeta,o kadangi taip garbinama,tai pradejo sakotis?Ar tik ne taip buvo?Reiketu geriau pasinagrineti tokius atvejus,o tik tada paisyti rasizma ir kita .Vyras aris Britanijoje,o ji gatvemis slaistosi.Tegul vaziuoja i savo Afrika-niekas neuzkabins!Visos rimtos negres sedi namuose ,o ne trankosi po pasauli sansu ieskodamos.

 2. berneen vaziuok namo!

  tikrai neginu tos negres, nerimta moteris ji man atrodo, o kaip dar akis varto, atseit niekas jos cia netoleruoja lietuvoj… tai vaziuok ten kur tokia toliaruoja!

 3. pilietis

  „Lietuvoje tautinės nesantaikos kurstymo atvejų kasmet vis daugėja“ cia tik viena eilute is straipsnio, tai mano manymu ir didina ta nesantaika, jei kiekvienas Lietuvis kitoje salyje gaves i nosi skelpsis kad tai rasistine nesantaika tai polcija nespes aiskintis.

 4. vasrys

  paskutinis komentaras pats geriausias

 5. racistai

  is jusu komentaru suprantu kad jus taip pat nemegstate kitatauciu.geda

 6. to racistai

  Lietuviai, pagalvokit kiek musu tautieciu gyvenanciu uzsienyje nuzudo, uzmusa, net i gabalus su kirviu sukapoja! Ir mes kitose salyse esam kaip treciarusiai zmones, visu niekinami vergai, o kodel turetume su dziaugsmu priimti svetimsalius i savo valstybe. Pasakykit nors viena rimta priezasti kodel mes turim dziaugtis, kad jie cia siekia isitvirtinti ir gyventi?!

 7. fuj

  is tikruju tai baisu, kas vyksta LT. pritariu nuomonei,kad ir mes uzsienyje kaip tie „nigeriai“. Turetume buti tolerantiskesni. Bet kad si atveji TAIP ISPUCIA! Vat pvz butu siaip koks negriukas, ar japonas ejes ir ji butu sumuse,taigi niekas net neatkreiptu demesio,nes jis gi eilinis zmogutis, o cia pasitaike BERNEEN – tai jau visur apie tai tik raso, pasakoja ir t.t. Ir dar sako, kad nenori viesumo. Jei nenori, tai nepasakok visiems. Fuj bjauru, kad taip isskiria zmones!

 8. AMERIKOS LIETUVIS

  Lietuvoje ir taip yra pakankamai visokiausiu problemu. Juodaodziai, o ypatingai is Afrikos, yra parazitai. Visur kur jie apsigyvena prasideda problemos. Reikalavimai privilegiju, paramu ir isimciu jiems. Taip, yra isimciu, kurie sengiasi gyventi prisitaikindami prie to krasto saligu ir t.t., bet tai tik labai mazas %. Galima sakyti, kad kur jie apsigyvena, ten viskas pavirsta i bloga. Jus Lietuvoje jau turite cigonus, juodziu jums tikrai nereikia. Varykite juos lauk is LIETUVOS kol dar nepriviso, kaip tarakonu.[ jie labai dauginasi ] Zinoma, gatvese juos musti yra negerai, nes tai tik gadina lietuviu varda, bet pasakyti jiems, kad jie nepageidaujami LIETUVOJE, tai yra labai tinkama.
  Ziurekite, kas ivyko Amerikoje? Kol negrai buvo suvarzyti; negalejo balsuoti, gyventi baltu rajonuose, lankyti baltu mokyklas ir t.t. Ju cia niekas nelaike, jie galejo vaziuoti atgal i Afrika. Nepaisant suvarzymu, jie pasirinko gyventi Amerikoje. Kaip Lietuvoje, taip ir Amerikoje valdzioje sedi labai negeri zmones / mafijozai vagys, zmoniu skriaudikai. Politikai, kad gauti daugiau balsu, dave negrams laisve. Laisve tikra ta zodzio prasme! Na, ir stai Amerika pilna kriminaliniu nusikaltimu, baisiu gauju, narkomanu ir kur jie apsigyvena, tai tas rajonas pavirsta i siukslyna. Saugios vietos nera kur gyventi. AR TIKRAI JUS NORITE TO LIETUVOJE???????
  Vienam komentare sako,kad lietuvei kitose salyse traktuojami , kaip ta negre Lietuvoje. Nezinau apie visas salis, bet cia Amerikoje, kurie elgesi, kaip negrai, tai gausiai papilde kalejmus. Tokiu buvo daug ir dar yra.

 9. Reda

  Pritariu Amerikos lietuviui 😀 Tikrai reikia varyti tuos juodskius is musu tevynes. Kur tik jie pasirodo ten ir problemos ateina. Tik kaip juos isvaryti? Va cia tai jau klausimas. Geruoju jie negirdi, nesupranta ir nenori suprasti, kad musu salyje yra nepageidaujami. O bloguoju negalima, nu negrazu taip elgtis ir pn. Tai ka daryt?

 10. laimis

  O ta berneen labai jau nagla merga. 👿

 11. Negru, kaip amaro bijo visas pasaulis

  Geriausia yra gazdinti juos, kad nesusigalvotu pasilikti gyventi visam laikui, ir kad pasakytu savo pazystamiems, kad Lietuva ju nenori.
  Negrai yra bsaisus zmones. Dauginasi kaip tarakonai. Jei siemet isileisite viena. Po desimt metu turesite tukstancius. Ziurekite i ka pavirto Amerika. Siandien juodaodis net i prezidentus pretenduoja. Jei Lietuva pries negru invazija nesiims priemoniu dabar, ateityje Lietuvoje pasidarys Afrika. Ar sie, visame pasaulyje zinomi tinginiai, rekalingi musu saliai?
  Negrai ypatingai ziaurus su moterimis. Siandien Amerikoje moteris viena bijosi nueiti i parka, bijosi grizti sutemus.
  Ateina i namus su lentelemis, lyg butu is Duju, ar alektros kompaniju. Ieje i vidu jie ziauriai isniekina moteris ir nuzudo. Ar to reikia Lietuvai.
  Manau , kad Lietuvos televizija, taip pat turi neisileisti i eteri visokiu atejunu. Sitiek auga grazaus lietuvisko jaunimo. Skatinkite ir rodykite televizijoj h5saviskius Lietuviai ypatingai meno srityje yra labai talentingi.
  Lietuva turi bijoti negru, kaip sunkiai isnaikinamo amaro.
  Na o tie Lietuvos zmones, kurie isreiskia savo nepasitenkinima negrais yra dabarties ir ateities patriotai.
  Manau jei valdzia nesiima budu, kaip uzkirsti kelia svetimtauciams juodziams apsigyventi salyje, tai zmones patys, kad ir negraziais budais turi juos guiti is savo krasto. Sveikinu Lietuvius, kurie mato svaria grazia Lietuviu tauta.

 12. tolerancijos visiems

  turiu labai geru draugu juodaodziu ir nematau kuo jie prastesni uz baltuosius. Manau, jog yra bijoma to, ko nepazistam, esam nemate. Labai tikiuosi, kad si mentaliteto spraga laikui begant isnyks. Zmones is neturejimo ka veikti prie kitu kabinejasi, uzsiimtu geriau kokia prasminga veikla – piestu, soktu, knygas skaitytu, keliautu, sportuotu…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.