„Žalgiris” išlygino finalo serijos rezultatą

Antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynes laimėjo ir serijos iki keturių pergalių rezultatą išlygino (1:1) Kauno „Žalgiris”, kuris namuose 87:80 (27:18, 21:24, 27:22, 12:16) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkus.

Šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir po Jono Mačiulio bei DeJuano Collinso tritaškių išsiveržė į priekį 8:0. „Žalgiris” nemažino tempo ir sėkmingai tvarkėsi gynyboje. Sužaidus daugiau nei 7 minutes vilniečiai buvo pelnę vos 6 taškus, o „Žalgiris” – 20. Kauniečių pranašumas buvo padidėjęs ir iki 16 taškų, bet po pirmojo kėlinuko jie pirmavo 27:18.

Antrajame kėlinuke kauniečiai buvo susigrąžinę dviženklį pranašumą (28:18), bet vilniečiai geriau tvarkėsi gynyboje ir sėkmingiau atakavo krepšį bei po K.Bajramovičiaus dvitaškio sušvelnino atsilikimą iki 5 taškų (30:35). Kiek vėliau tas pats K.Bajramovičius dvitaškiu su pražanga sumažino deficitą iki 4 taškų – 36:40, bet po minutės pertraukėlės kauniečiams pavyko laimėti atkarpą 8:3 ir susigrąžinti svaresnį pranašumą (48:39). Po dviejų kėlinukų šeimininkai buvo priekyje 48:42.

Po didžiosios pertraukos H.Price’o tritaškis ir M.Petravičiaus dvitaškis sumažino svečių atsilikimą iki 3 taškų (47:50), bet M.Browno ir D.Collinso vedama Kauno ekipa spurtavo ir susigrąžino dviženklį pranašumą (59:48). Vis dėlto „Lietuvos rytas” nesirengė sudėti ginklų ir po R.Štelmaherio baudos metimų ekipas skyrė tik 4 taškai (55:59). Tačiau kėlinuko pabaigą geriau sužaidė kauniečiai, kuriems D.Collinsas įmetė tritaškį, o D.Markota – baudos metimus ir prieš lemiamą kėlinuką „Žalgiris” pirmavo 75:64.

Dviženklės persvaros kauniečiams išlaikyti nepavyko. Aktyviai žaidęs Chuckas Eidsonas ėmė mažinti svečių atsilikimą, o po Artūro Jomanto dvitaškio iš po krepšio „Lietuvos ryto” deficitas siekė vos 2 taškus (74:76). Ilgą laiką aikštelėje vyko chaotiškas žaidimas – komandos kiekvieną ataką klydo. Žalgiriečiams pavykdavo išlaikyti nedidelį pranašumą, o likus žaisti mažiau nei 3 minutes Eurelijaus Žukausko dvitaškis padidino šeimininkų pranašumą iki 6 taškų (82:76).

Likus žaisti pusantros minutės M.Nielsenas sumetė baudos metimus ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų (80:84), tačiau likusį laiką sėkmingiau žaidė kauniečiai, kurie išlaikė persvarą ir laimėjo susitikimą 87:80.

Primename, kad pirmąsias serijos iki 4 pergalių rungtynes rezultatu 76:73 laimėjo vilniečiai.

„Žalgiris”: D.Collinsas 18 (7 rez.perd., 5 atk.kam., 5 kld.), M.Brownas ir D.Markota (7 atk.kam.) – po 15, J.Mačiulis 11, M.Kalnietis 7, E.Žukauskas (5 atk.kam.) ir P.Jankūnas (6 atk.kam.) – po 6, G.Jurakas 5, D.Šalenga 4.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius 18 (6 atk.kam.), Ch.Eidsonas 16, H.Price’as 14 (tritaškiai 2/6), M.Nielsenas 10 (8 atk.kam., 4 kld.), M.Petravičius 9, A.Jomantas 7 (5 atk.kam.), R.Štelmaheris 6.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .