Lyderis neleidžia varžovams atsitiesti

„Eurosport” reporteris vis dar nežino, kokiai šaliai atstovauja V.Alekna

Dukart olimpinis ir dukart pasaulio disko metimo čempionas Virgilijus Alekna iškovojo pergalę Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Super Grand Prix” varžybų paskutiniajame – aštuntajame – etape Šefilde (Didžioji Britanija).

Priekyje – lietuvis ir du estai

33 metų vilnietis „Don Valley” stadione diską nusviedė 69 m 22 cm. V.Alekna antrąją vietą užėmusį pasaulio vicečempioną estą Gerdą Kanterį aplenkė 1 m 71 cm. Trečias liko kitas estas Aleksandras Tamertas. Jis diską nusviedė 65,31 m.

Varžybose dalyvavo dvylika disko metikų. Sėkmingiausias buvo antrasis V.Aleknos bandymas. Pirmuoju jis diską nuskraidino 64,40 m, trečiuoju – 65,04 m, šeštuoju – 68,88 m, o ketvirtasis ir penktasis bandymai buvo neįskaityti. Iš šešių G.Kanterio metimų įskaitytas buvo tik vienas.

Arčiausiai prizininkų išsirikiavo ispanas Marijas Pestanas (65,10 m) ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Francas Krugeris (65,02 m).

Pavadino baltarusiu

„Norėjau numesti toliau. Viliuosi, jog tai galbūt pavyks padaryti Monake, kur bus surengtos finalinės šio sezono pasaulio lengvaatlečių varžybos”, – apie savo pasirodymą Šefilde sakė V.Alekna.

Lietuvos disko metikas šiemet iškovojo 15 pergalių iš 16 galimų, tačiau tarptautinio sporto kanalo „Eurosport” interneto svetainės reporteris, aprašęs Didžiojoje Britanijoje vykusias varžybas, V.Alekną kažkodėl pavadino „Baltarusijos galiūnu”.

Rugsėjo 9-10 d. Monake bus surengtos IAAF „World Atletics Final” varžybos. Pernai jose V.Alekna užėmė 4-ąją vietą, užpernai – 1-ąją.

Sezoną dukart olimpinis ir pasaulio čempionas baigs tradiciškai – tarptautinėmis varžybomis Jurbarke.

„Šiemet jos bus dar įspūdingesnės, nes žada atvykti daugiau pajėgių lengvaatlečių, tarp jų – ir disko metikų”, – sakė V.Alekna.

M.Grynui startas nepavyko

Bėgikų varžybose vėl nepasisekė olimpiniam čempionui Morisui Grynui – amerikietis dėl starto taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas, o 100 m greičiausiai įveikė Kimas Kolinzas iš Sent Kitso ir Nevio (10,01 sek.).

Dvigubai ilgesnėje distancijoje triumfavo dukart pasaulio čempionas amerikietis Džastinas Getlinas (20,04 sek.).

Moterų 100 m bėgimą laimėjo jamaikietė Veronika Kempbel (10,89 sek.), o su juodaodėmis varžovėmis sėkmingai konkuravo baltarusė Julija Nesterenko (11,09 sek., 2-oji vieta) ir ukrainietė Žana Blok (11,26 sek., 4-oji vieta).

Šuolių į tolį sektoriuje olimpinis ir pasaulio čempionas Dvaitas Filipsas liko antras (8,38 m), nusileidęs kitam JAV atletui Migeliui Peitui (8,45 m). Trišuolio rungtį laimėjo kubietis Aleksanderis Martinesas (17,44 m), pranokęs pasaulio čempioną amerikietį Valterį Deivisą (17,40 m).

Geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje pasiekė švedė Kajsa Bergkvist, į aukštį iššokusi 203 cm.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .