Prognozė: šiemet Lietuvos ekonomika augs sparčiau nei Latvijos ir Estijos

Šiais metais Lietuvos ekonomika turėtų augti sparčiau nei kitų Baltijos šalių, o Estijos ekonomika regione pradėjo „vėsti“ pirmoji. Apie tai, remdamasis vietos ekonomistų prognozėmis, rašo Estijos laikraštis „Postimees“.

Nors prognozuojamas ekonomikos augimas labiausiai sumažėjo Estijoje, tai nereiškia, kad dabartinė situacija šioje šalyje yra blogesnė nei Latvijoje ar Lietuvoje, rašo dienraštis. „Hansapank“ eksperto Mario Laurio (Maris Lauris) teigimu, prognozės skiriasi, nes trys Baltijos šalys yra skirtinguose ekonomikos cikluose. Skirtumai taip pat atsirado dėl problemų masto: daugiausia problemų yra Latvijoje, o Estijoje ir Lietuvoje jų mažiau.

SEB banko ekonomistės Rutos Ejer (Ruta Eier) teigimu, ekonomikos „vėsimas“ priklauso nuo anksčiau buvusio augimo.

„Ekonomikos augimo lėtėjimo tempą tiesiogiai lemia anksčiau buvęs augimas. Latvija ir Estija „perkaito“ labiau, todėl jos ir „vėsta“ greičiau nei Lietuva“, – sakė R. Ejer.

ELTA primena, kad Lietuvos bankas praėjusio mėnesio pabaigoje pateikė naujas prognozes, pagal kurias bendrasis vidaus produktas (BVP), pernai augęs 8,8 proc., šiemet padidės 6,6 proc. vietoje sausį prognozuoto 8,1 proc. augimo, o 2009 metais – 3,9 proc. vietoje skelbto 5,7 proc.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

1 atsiliepimas į "Prognozė: šiemet Lietuvos ekonomika augs sparčiau nei Latvijos ir Estijos"

  1. Lt

    Balandzio pirmoji jau praejo pavelavot 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.