Pastatų griovėjai pasiraitojo rankoves

Rytų Aukštaitijoje nuo žemės paviršiaus nušluotas pirmasis savavališkas statinys – paežerėje išdygusi pirtis.
Siūrių kaime (Ignalinos r.) ant Dringio ežero kranto medinę pirtį neteisėtai pasistatęs vietinis gyventojas Ričardas Gruodis dėl jos keletą metų ginčijosi su statybų priežiūros pareigūnais. Vėliau jis nevykdė teismo įpareigojimo nugriauti pastatą, rašo „Lietuvos rytas”.

Atkaklaus savavaliautojo nepavyko įveikti net antstoliams. Pagaliau teismas įpareigojo Utenos apskrities viršininko administracijos pareigūnus tą pastatą nugriauti. Šie parinko rangovą ir paskyrė datą, kada turi būti nuversta nebaigta įrengti pirtis.

Tačiau samdytiems griovėjams paežerėje darbuotis neteko. Sužinojęs apie numatomus darbus, pastato savininkas išardė ir išsigabeno savo statinį. Dabar pakrantėje jo vietą liudija tik pamatų liekanos.

Tai pirmasis Rytų Aukštaitijos paežerėse išdygęs statinys, kuris buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus.

Aplinkos ministerijos pareigūnai tikina, kad šiandien griovėjai turi atvykti į Dirvoniškių kaimą (Molėtų r.) ir nuversti vandens telkinio apsauginėje juostoje išdygusią žinomo Vilniaus verslininko Arūno Strolio pirtį.

A.Strolis tikina, kad prieš šešerius metus pastatyta jo 12 kvadratinių metrų pirtis niekam netrukdo. Jis sako suprantąs, kad nusižengė įstatymams. Bet verslininkui nekyla rankos pačiam nugriauti savo statinį. Nugriauti A.Strolio pirtį kainuos apie 18 tūkst. litų. Vėliau šiuos pinigus ketinama išieškoti iš nelegalaus pastato savininko.

Utenos apskrities administracijos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Jonas Spietinis sakė, kad svarbiausia – ne nuversti kelis pastatus, o įtikinti visus nelegalių pastatų šeimininkus, kad anksčiau ar vėliau tik toks likimas jų laukia.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.