Lietuvoje įtariama pavojinga mėlynojo liežuvio liga

Vykdydami sustiprintą mėlynojo liežuvio kontrolę, Lietuvos veterinarai vienai iš Vokietijos atvežtų ir Radviliškio rajone laikomų telyčių nustatė mėlynojo liežuvio ligą.

Tai patvirtino Nacionalinėje veterinarijos laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai. Po šio tyrimo mėginiai galutiniam ligos patvirtinimui išsiųsti į Vokietiją, Friedrich-Loeffler-Institutą, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Dėl šios ligos įtarimo Radviliškio ūkyje draudžiamas bet koks gyvulių judėjimas, nuolat stebima gyvulių sveikatos būklė, sugriežtintos biosaugos priemonės.

Į šią bendrovę telyčios buvo atvežtos iš Vokietijos Dreenkrogerno gyvulių supirkimo punkto. Vokietijoje išduotame sertifikate buvo nurodyta, kad siunčiami gyvuliai yra sveiki.

Mėlynojo liežuvio ligos protrūkiai gali sukelti didelių ekonominių nuostolių dėl gyvulių kritimo fermose, negalavimo, sumažėjusio produktyvumo bei judėjimo apribojimų.

Ši liga žmonių sveikatai nepavojinga. Gyvulys gyvuliui šios ligos taip pat neperduoda.

Šios ligos pernešėjai ir platintojai yra smulkūs mašalai, kurių rūšių yra ir Lietuvoje. Tačiau šiuo metu dėl nepalankių oro sąlygų jų nėra.

Iki 1998 metų Europoje nebuvo gyvūnų mėlynojo liežuvio ligos, išskyrus atskirus atvejus, nustatytus Ispanijoje ir Graikijoje, tačiau mėlynojo liežuvio ligos protrūkiai Europoje pradėti registruoti vis dažniau.

Šiuo metu liga užregistruota Kipre, Vokietijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Maltoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Čekijoje, Danijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Didžioji Britanijoje, Bulgarijoje, Portugalijoje.

Gyvulių laikytojams rekomenduojama neįsivežti galvijų, avių, ožkų iš mėlynojo liežuvio ligos apimtų mėlynojo liežuvio ligos apimtų teritorijų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.