Iki deklaravimo pabaigos – dvi savaitės

Iki Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir kitų deklaracijų pateikimo pabaigos liko dvi savaitės – šiemet deklaravimas baigiasi gegužės 6-ąją. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, mokesčių mokėtojai jau pateikė apie 670 tūkst. GPM deklaracijų – beveik tiek pat, kiek per visą praėjusių metų deklaravimo laikotarpį (675 tūkst.).

Šiemet elektroniniu būdu pateiktos deklaracijos sudaro 92 proc., o metinių gyventojo (šeimos) turto deklaracijų dalis dar didesnė – 94,5 proc. Iš viso pateikta apie 35 tūkst. tokių deklaracijų.

„Pasiūlytos naujovės ir permokų grąžinimas per 10 dienų paskatino gyventojus aktyviau nei pernai teikti deklaracijas elektroninio deklaravimo sistema. Balandžio mėnesį mokesčių mokėtojai per dieną pateikia iki 16 tūkst. elektroninių GPM deklaracijų”, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Dainius Daugirda.

Daugiau nei 420 tūkst. gyventojų, teisingai užpildę GPM deklaracijas elektroniniu būdu, jau susigrąžino apie 264 mln. litų permokų.

VMI atkreipia dėmesį, kad iki gegužės 6 d. politikai ir valstybės tarnautojai privalo pateikti ir Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją. Kartu su deklaracijomis galima pateikti ir prašymus 2 proc. paramai nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Pernai mokesčių mokėtojams buvo grąžinta beveik 330 mln. litų GPM permokos, o šiemet numatoma, kad gyventojai jų susigrąžins apie 400 mln. litų.

Praėjusiais metais apie 500 tūkst. gyventojų paramai skyrė 53 mln. litų. Lėšos buvo skirtos per 12 tūkst. paramos gavėjų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.