Švenčionių rajono mero veikla susidomėjo teisėsauga

Iš įvairių skandalų iki šiol sugebėjusiam sausam išlipti Švenčionių rajono merui Vytautui Vigeliui – vėl neramios dienos. Buvęs jo partijos bendražygis užsimojo atskleisti įtartiną socialliberalo veiklą.
Vasarį iš Naujosios sąjungos pašalintas Švenčionių rajono tarybos narys, verslininkas Vytautas Bulka savo buvusį bendražygį apskundė prokurorams. Buvęs partijos Švenčionių skyriaus pirmininko pavaduotojas V.Vigelį kaltina piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, įgaliojimų viršijimu ir galimu dokumentų klastojimu.

V.Bulka atvirai prabilo ir apie galimas skyriaus vadovo machinacijas partijos lėšomis. Dienraščio „Lietuvos ryto” žiniomis, buvusio socialliberalo liudijimu jau susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Šios tarnybos pareigūnai praėjusią savaitę apklausė verslininką.

Švenčionių socialliberalai prieš keletą metų įsikėlė į naujas patalpas Stoties gatvėje, kurias pagal panaudos sutartį jiems suteikė V.Vigelio vadovaujama savivaldybės tarybos kolegija.

Prieš tai šios patalpos buvo remontuojamos savivaldybės biudžeto lėšomis. 2004 metais patalpų remontui atseikėta 87 tūkst. litų, dar po metų – 89 tūkst. litų. Savivaldybės sprendime buvo nurodyta, kad šios lėšos skiriamos Pedagoginės psichologinės tarnybos patalpoms remontuoti. Bet paaiškėjo, kad ši tarnyba ten niekada nebuvo įsikūrusi.

Negana to, sprendimas skirti papildomų lėšų tarnybai neva priklausančioms patalpoms remontuoti buvo priimtas 2005 metų gruodį, kai patalpos Stoties gatvėje jau buvo perduotos politikams.

Daugiau kaip dešimtmetį Švenčionių rajonui vadovaujantis socialliberalas 48 metų V.Vigelis ne kartą buvo įklimpęs į įvairius skandalus, tačiau iš jų išsikapstydavo sausas.

Pernai rugsėjo mėnesį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad V.Vigelis, naudodamas tarnybinį automobilį asmeniniais tikslais, supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Tačiau meras sugebėjo išsaugoti postą.

Lapkričio mėnesį Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, kad pavasarį V.Vigelis neteisėtai buvo išrinktas meru. Bet pusmetį neteisėtai šiame poste išbuvęs socialliberalas buvo perrinktas iš naujo.

Skandalingai vyko ir rinkimai į Švenčionių savivaldybės tarybą. Vyriausioji rinkimų komisija dėl gausybės pažeidimų jų rezultatus buvo pripažinusi negaliojančiais. Vyriausiasis administracinis teismas buvo palankus socialliberalams ir komisijos sprendimą panaikino.

Bet iš Naujosios sąjungos pašalintas V.Bulka viešai pareiškė, neva teisėjams galėjo būti daromas spaudimas.

Ką apie jam mestus bendražygio kaltinimus mano Švenčionių rajono meras V.Vigelis, sužinoti nepavyko. Socialliberalas pastaruoju metu vengia pokalbių su žiniasklaida.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Švenčionių rajono mero veikla susidomėjo teisėsauga"

  1. samas

    sis egoistas darbais rodo, kad jam rupi tik jis pats, svencioneliu gatvemis ir gatvelemis vaziuojant dantys gali isbyreti, o jam kas, tik prie savo namo susitvarke.zmones, ko tylite isileide kiaule i baznycia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.