„Kaunas Jazz 2008“ prasidėjo

Šiandien laikinosios sostinės įprastą gyvenimą sudrums keturias dienas truksiantis XVIII tarptautinis festivalis „Kaunas Jazz 2008“.

Šio aukšto muzikinio lygio kultūrinio renginio laukė ne tik kauniečiai, bet ir daugelis Lietuvos džiazo mėgėjų. Kai kurie klausytojai specialiai šiomis dienomis pasiėmė atostogas, kad galėtų į valias mėgautis improvizacinės muzikos šėlsmu. Per festivalį „Kaunas Jazz 2008“ numatyta pristatyti net 17 koncertų ir daugiau kaip 20 įvairių šalių muzikantų projektų, kurie skambės Vytauto Didžiojo universitete, Vienybės aikštėje, klube „Combo“, Vytauto Didžiojo bažnyčioje, sinagogoje, varpų bokšte, restorane „Europa“.

Tradiciškai festivalio atidarymas vyks Kauno rotušėje. Per šį renginį pirmą kartą apskritai festivalio istorijoje koncertuos džiazo muzikantai iš Azerbaidžano. Grupę „Bakustik jazz“ į Kauną atlydės pats Azerbaidžano kultūros ministras. Džiazo aplinkoje garbingą svečią priims Lietuvos kultūros ministras Jonas Jučas. Tokio momento festivalyje dar nėra buvę, kai per renginio atidarymą dalyvauja dviejų šalių ministrai.

Tą pačią dieną klube „Combo“ pasirodys Londone gyvenanti portugalų dainininkė Guida de Palma su grupe „Jazzinho“. Ši vokalistė Kaune pirmąsyk pristatys ir Portugalijos džiazą, kuris neatsiejamas nuo Lotynų Amerikos ritmų. „Jei norite išgirsti ką nors, kas padėtų pasijusti lyg šiltą vasaros dieną, ši muzika kaip tik jums,“ – taip atsiliepia muzikos kritikai apie dainininkę.

Pasak festivalio meno vadovės Indrės Jučaitės, šiemet kaip niekada jaunatviška ir stipri bus klubinio džiazo programa, kuri, kaip įprasta, pristatoma klube „Combo“. Iki išnaktų publiką šokdins olandų grupė „Giovanca“ kartu su žavingąja vokaliste ir modeliu Giovanca Ostiana, naujojo soulo herojais vadinami jaunieji suomiai iš „Huba“ ir islandų grupė „Jaguar“.

Festivalio žvaigždžių paradą Vytauto Didžiojo universiteto scenoje pradės vienas žymiausių pasaulyje kontrabosininkų – amerikietis Ronas Carteris.

Itin laukiamas Kanados dainininkas ir gitaristas Gino Vannellis, kuris dainavo net pačiam Romos popiežiui Jonui Pauliui II. Pats brangiausias festivalio atlikėjas koncertuos kartu su Olandijos džiazo garsenybe – akluoju pianistu, akordeono virtuozu Bertu van den Brinku.

Lotynų Amerikos temperamentas pasireikš, kai scenoje pasirodys improvizacijos karaliene vadinama vokalistė Leny Andrade su virtuozų grupe „Banda Sambop“ iš Brazilijos ir džiazo legenda vibrafonininkas iš JAV Roy Ayerso.

Baigiamasis festivalio koncertas tradiciškai vyks Vilniaus Kongresų rūmuose. Klausytojams pageidaujant koncertuos praėjusių metų „Kaunas Jazz“ publikos numylėtinis Alas di Miola.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.