R.Vyšniauskas – vicečempionas

Klaipėdietis Ramūnas Vyšniauskas tapo vakar Italijoje pasibaigusių Europos sunkiosios atletikos pirmenybių vicečempionu.

Svorio kategorijos iki 105 kilogramų grupėje rungtyniavęs Lietuvos stipruolis stūmimo veiksmu iškovojo aukso medalį, o už rovimo ir dvikovės rezultatus pelnė du sidabro apdovanojimus.

Rovimo varžybas laimėjo rusas Dmitrijus Berestovas. Jis tik trečiu bandymu iškėlė 190 kg štangą. Ramūnas 180 kg svorį iškėlė iš karto, tačiau penkiais kilogramais sunkesnes plokštes – antruoju bandymu. Klaipėdietį bandė aplenkti slovakas Martinas Tesovičius, tačiau jam pritrūko jėgos užfiksuoti 186 kg svorį.

Stūmimo varžybose kova buvo dar atkaklesnė. Lietuvis antruoju bandymu iškėlė 220 kg štangą, tačiau rezultatas nebuvo įskaitytas. Trečiasis bandymas buvo sėk­mingas.

Į sunkią padėtį buvo patekęs du kartus 220 kg štangos neiškėlęs rusas D.Berestovas, tačiau trečiąjį kartą varžovui pasisekė. Tai rusui garantavo tik bronzos medalį, nes R.Vyšniauskas ir tiek pat iškėlęs ukrainietis Aleksejus Torokhtyjus buvo lengvesni už D.Berestovą. Lietuviui aukso medalį lėmė 290 gramų – tiek jis buvo lengvesnis už Ukrainos stipruolį.

Gerai toje pačioje grupėje pasirodė ir Klaipėdoje meistriškumą keliantis 22-ejų telšiškis Modestas Šimkus. Jis rovimo rungtyje užėmė devintąją vietą (160 kg), stūmimo – septintąją (200 kg). Dviem veiksmais surinkęs 360 kg, galutinėje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

Taip pat aštuntas buvo svorio iki 85 kg grupėje rungtyniavęs Artūras Skavičius. 22-ejų lietuvis dvikovėje surinko 342 kg (rovimas – 155 kg, stūmimas – 187 kg).

Svorio iki 77 kg grupėje marijampolietis Aurimas Didžbalis tarp 22 dalyvių užėmė 15-ąją vietą. 16-metis stipruolis dvikovėje surinko 287 kg (rovimas – 132 kg, stūmimas – 155 kg).

Svorio iki 94 kg grupėje kovojęs šilutiškis Donatas Anuškevičius rovimo veiksmu neiškėlė 165 kg štangos ir pasitraukė iš varžybų.

Šioje grupėje kovojęs klaipėdietis Andrius Vaitkus išrovė 150 kg (12-oji vieta) ir išstūmė 180 kg (13-oji vieta) štangą. Dvikovėje jis liko 12-asis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "R.Vyšniauskas – vicečempionas"