Rankinio aikštėse – staigmenos ir smurtas

Per Lietuvos vyrų rankinio lygos „Tele2” čempionato rungtynes Klaipėdoje sirgaliai sumušė Kauno komandos žaidėją.

Kamuoliu – į veidą

Incidentas įvyko prasidėjus antrajam uostamiesčio „Žemaitijos dragūno” ir Kauno „Lūšies-Sanistal” ketvirtfinalio susitikimo kėliniui.

„Mūsų žaidėjas Modestas Natys vienos atakos metu pataikė kamuoliu varžovų vartininkui į galvą, už tai teisėjai jį pašalino iš aikštės. Rankininkui nuėjus į arenos balkoną, nes salėje nebuvo laisvų vietų, jį užpuolė 6 ar 8 rungtynių žiūrovai ir sumušė. Iškvietėme greitąją pagalbą, policiją. Varžybos daugiau nei pusvalandžiui buvo sustabdytos. Kai jos vėl prasidėjo, Klaipėdos sirgaliai mums tebegrasino, jie nenurimo ir po rungtynių. Neaišku, kodėl mačo inspektorius Zenonas Kidžius išvis nenutraukė susitikimo, todėl parašėme oficialų protestą”, – papasakojo „Lūšies-Sanistal” vyriausiasis treneris Antanas Katkevičius.

Rungtynių inspektoriaus Z.Ki­džiaus pranešime Lietuvos rankinio lygos klubų asociacijos (LRLKA) direktoratui teigiama, kad incidentas prasidėjo dėl negarbingo žaidimo – M.Natys buvo diskvalifikuotas už tyčinį smūgį kamuoliu į veidą „Žemaitijos dragūno” komandos vartininkui. Šis rungtynių epizodas sukėlė Klaipėdos žiūrovų įtūžį.

„Nesuprantama, kodėl diskvalifikuotas M.Natys nuėjo į salės balkoną pas įniršusius sirgalius, o ne į drabužinę. Kilus muštynėms, „Lūšies-Sanistal” komanda pažeidė visus sportinės etikos principus, paliko žaidimo aikštelę, puolė mušti į konfliktą įsivėlusius žiūrovus. Kaltinimas, kad varžybų šeimininkai neužtikrino saugumo, būtų ne visai teisingas. Salėje, kaip ir numatyta čempionato nuostatuose, buvo du uniformuoti apsaugininkai”, – paaiškino Z.Kidžius.

Favoritai liko už borto

Čempionato favoritai, reguliariojo sezono nugalėtojai „Lūšies-Sanistal” rankininkai, pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes namuose pralaimėję „Žemaitijos dragūnui” 24:25, tokiu pat rezultatu suklupo ir smurto neišvengusioje dvikovoje uostamiestyje bei netikėtai pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

„Klaipėdoje buvome nusiteikę revanšui, tačiau incidentas sutrikdė vyrus, žaidimas tapo chaotiškas, be to, ir teisėjai nepakankamai profesionaliai kontroliavo įvykius aikštėje”, – svarstė kauniečių strategas A.Katkevičius.

Staigmenų nestigo kituose mačuose. Čempiono titulą ginantys Panevėžio „VikingMalt” rankininkai, namuose 25:18 įveikę Vilniaus „VPU Šviesą-Savanorį”, išvykoje pralaimėjo 25:30, o antrąją vietą po reguliariojo sezono užėmęs Kauno „Granitas-Karys”, savo aikštėje 28:24 palaužęs Alytaus „Almeidą-Marisą”, suklupo svečiuose 24:25.

Panevėžio ir Vilniaus bei Kauno ir Alytaus ekipos lemiamas – trečiąsias – rungtynes žais rytoj. Į pusfinalį patekęs „Žemaitijos dragūnas” išmėgins jėgas su „HC Vilniumi”, kuris du kartus – 30:28 ir 27:23 – ketvirtfinalyje eliminavo Varėnos „Ūlą”.

Rinktinė žino varžovus

Paaiškėjo Lietuvos vyrų rankinio rinktinės, dalyvausiančios 2010 metų Europos čempionato atrankos turnyre, varžovai.

Lietuviai žais 7-ojoje grupėje kartu su Ispanijos, Ukrainos, Olandijos ir Kipro komandomis. Preliminariai planuojama, kad šiemet lapkričio mėnesį mūsų rankininkai dukart susitiks su olandais, kitąmet kovą – su ispanais ir Kipro atstovais, o birželį – dukart su ukrainiečiais ir vėl po kartą su Kipro bei Ispanijos reprezentantais.

Dvi pirmąsias vietas užėmusios ekipos pateks į finalinį Europos čempionato etapą, kuris vyks 2010-ųjų sausio 19–31 dienomis Austrijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.