„Žvaigždūnų” noras burtis į partiją parodo šalies politikos nebrandumą

Pramogų pasaulio atstovo Arūno Valinsko bei jo bendraminčių noras kurti politinę partiją rodo šalies politikos nebrandumą, tačiau problema slypi ne alternatyvių jėgų kūrėjų veiksmuose, o vadinamojoje normaliojoje politikoje, teigia politologas Algis Krupavičius.
Prodiuseris A.Valinskas su grupe kitų žinomų pramogų pasaulio atstovų žada steigti Prisikėlimo partiją ir ketina rudenį dalyvauti Seimo rinkimuose. Prodiuseris su kolegomis jau pradėjo tvarkyti partijos įregistravimo formalumus, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas”.

„A.Valinsko ir jo kolegų užmojai pirmiausia rodo dabartinių partijų problemas ir šalies politikos nebrandumą. Tačiau problema – ne tie, kurie kuria alternatyvias partijas, o vadinamoji normalioji politika, kuri nebepateisina visuomenės vilčių”, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, politologas A.Krupavičius.

Pasak mokslininko, tai – savotiškas protestas prieš dabartinę politiką, tiesa, gana radikalus. Tačiau, A.Krupavičiaus nuomone, nereikia manyti,jog pramogų verslo ar meno žmonės dėl negali būti politikai.

„Kartais pajuokavimai keičia gyvenimo trajektoriją”, – mano politoligas, primindamas, jog Estijoje humoristų įkurta Rojalistų partija pateko į parlamentą, JAV žinomi sportininkai ir aktoriai taip pat dalyvauja politikoje. Geriausias to pavyzdys – Kalifornijos gubernatoriumi tapęs aktorius Arnoldas Schwarzeneggeris (Arnoldas Švarcnegeris).

Prisikėlimo partiją Lietuvoje A.Valinskas steigia kartu su sporto komentatoriumi Linu Kunigėliu, aktoriumi Vytautu Šapranausku, renginių organizatoriumi ir laidų vedėju Jogaila Morkūnu, dainininkais Žilvinu Žvaguliu, Mariumi Bereniu.

Partijai priklausys ir A.Valinsko žmona dainininkė Inga Valinskienė, laidų vedėjai Mindaugas Stasiulis, Paulius Korsakas, TV prodiuseris Kristupas Krivickas, kiti žinomi žmonės. Pasak A.Valinsko, partija nevienys išskirtinai pramogų verslo atstovų, jos nariais galės tapti visi norintieji dirbti.

Savo programą partija ketina oficialiai paskelbti per steigiamąjį suvažiavimą, kuris numatytas gegužės mėnesį.

2002 metais Lietuvoje prezidento posto siekė ekonomikos mokslų daktaras ir humoristas Vytautas Šerėnas. Tuomet jis surinko 7,7 proc. rinkėjų balsų.

1993 metais per prezidento rinkimus savo kandidatūrą buvo iškėlęs aktorius Remigijus Vilkaitis, tačiau jis iš rinkimų kovos pasitraukė dar jai rimtai neprasidėjus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , .

6 atsiliepimai į "„Žvaigždūnų” noras burtis į partiją parodo šalies politikos nebrandumą"

 1. DM

  Valinskas priims i savo partija visokias bernyn, radzius ir dar kokius balabonus ir vel bandys patyliukais uzdegt rasistini (fasistini ar dar koki nors) lauzeli.

 2. sluotrazis

  IR TEISINGAI. Atsibodo žiūrėti ir gyventi pagal tų dalbojobų sukurtas taisykles ir įstatymus. Šoumenai jau parodė, kad gali, tai terodo ir toliau bei plačiau.

 3. nuseno musu soumenai

  pradejo rupeti partiju kurimas..,,tegul jie ap,,,,,,a su tomis partijomis

 4. birute

  Labai gerai, Valinskas linksmas ir labai protingas žmogus. Manau kad partijai gali puikiai vadovauti, jis butų ir geras valstybes vadovas…..

 5. VVV

  Valinskas labai protingas,gabus zmogus.Noretusi tiketi,kad ne loviu tustint ruosiasi,bet protingai tvarkyt valstybe.Siuo metu nera tokios partijos uz kuria butu galima balsuoti.Nuosirdziai linkiu sekmes.

 6. nu ką...

  A.Valinsko babkės jau matomai pakankamai nebeužveda-norisi žmogui kitų atrakcijų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.