Plakdami mistinius „valstybininkus” darbiečiai reikalavo išvaduoti lyderį V.Uspaskichą

Visomis nelaimėmis kaltindami mistinį „valstybininkų” klaną darbiečiai šeštadienį prie Seimo surengė mitingą, kuriame reikalavo išvaduoti namų arešte kalintį partijos lyderį Viktorą Uspaskichą.
Prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje iš visos Lietuvos suvežti keli šimtai darbiečių, rankose laikydami mėlynos ir baltos spalvos balionus bei apsiginklavę plakatais su užrašais „Laisvę politiniam kaliniui Viktorui Uspaskichui”, „Mes – prieš grėsmę demokratijai”, „Mes prieš korumpuotus teisėsaugos pareigūnus”, „Temidė akla – Viktorui laisvę” klausėsi Darbo partijos vadų kalbų kartas nuo karto pertraukdami jas emocingais plojimais bei pritarimo šūksniais.

„Dėl susiklosčiusios padėties šalies ekonominiame, socialiniame gyvenime, kaltų neieškoma, juk daug paprasčiau paskelbti Darbo partiją kalta ir visos šalies problemos dėl Lietuvos ūkio nuosmukio, socialinės neteisybės, migracijos, kitų blogybių bus išspręstos. Taip žmonių dėmesys bus nukreiptas nuo jiems svarbių problemų sprendimo ir gyvenimą „valstybininkai” vėl pieš rožinėmis spalvomis”, – iš tribūnos šaukė partijos vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Jo žodžius lydėjo pritarimo šūksniai, žmonės mojavo vėliavomis, o tuo metu po žiemos dar neveikiančiame prie Seimo esančiame fontane medikai ant neštuvų bandė užkelti koją susilaužiusį partietį iš Panevėžio, kuris netikėtai paslydo.

„Teismas panašus į surežisuotą spektaklį. Kodėl? Todėl, kad teisiama pavardė, todėl, kad teisiamas partijos pavadinimas. Uspakichas, Darbo partija…”, – skundėsi europarlamentaras nuo Darbo partijos Šarūnas Birutis.

„Partija protestuoja prieš grubų politinį smurtą. Mes turime drąsiai įvardinti „valstybininkų” klano veiksmus. Tai yra politinis smurtas”, – dar smarkiau kirto Seimo narė Dangutė Mikutienė.

Darbiečių politikai neivaržydami teisėsaugininkus bei prokurorus vadino „korumpuotais”, „padlaižūnais”, šaukė, kad visi iki jų partijos susikūrimo valdžiusieji pardavė visą Lietuvos turtą, kaltino privedus Lietuvą prie gilios duobės, pamynus įstatymus bei žmogaus teises. Kaltę dėl visų Darbo partiją, jos lyderį bei visą Lietuvą ištikusių nelaimių darbiečiai vertė vadinamiesiems „valstybininkams”, kurie žiniasklaidoje dažnai vadinami tiesiog „klanu”, apraizgiusiu valstybę, ir yra siejami su premjero Gedimino Kirkilo patarėjo Albino Januškos vardu.

„Valstybininkų” klanas nemyli Lietuvos žmonių, todėl jiems bloga čia gyventi, išeina žmonės į gatves ir streikuoja – gydytojai, ugniagesiai, motinos, auginančios vaikus, pensininkai, mokytojai, jau net vaikų choras piketuoja prie Vyriausybės”, – nepasitenkinimą reiškė D.Mikutienė.

Iš Kazlų Rūdos atvykusi darbietė rėkė, jog mieliau pati sėdės belangėje nei sutiks, kad V.Uspakichui būtų apribota laisvė namų arešto salygomis, o dešimties partijos skyrių atstovai pareiškė norą mitingą pratęsti Kėdainiuose, kad galėtų susitikti su namų arešte esančiu V.Uspaskichu, negalėjusius atvykti į mitingą Vilniuje.

Protesto akcijų virtinę darbiečiai paskelbė po to, kai Vilniaus apygardos teismas paliko galioti finansinėmis machinacijomis įtariamam lyderiui V.Uspaskichui paskirtą namų areštą. Jiems taip pat nepatinka, jog Generalinė prokuratūra yra „įšaldžiusi” Darbo partijos lėšas, skirtas kaip valstybės dotacijas.

Siekdami iš namų arešto išvaduoti savo lyderį ir kaltindami teisėsaugininkus puolimu, darbiečiai yra nutarę rengti protesto akcijas Seime, šalia jo, o jei nebus išklausyti Lietuvoje – grasina pasistatyti „palapinių miestelį” Briuselyje ir Strasbūre.

Nepasitenkinimą darbiečiai jau reiškė antradienį prezidentui Valdui Adamkui skaitant metinį pranešimą: salėje šmėžavo darbiečių protesto plakatai, V.Uspaskichą vadinantys „politiniu kaliniu”. Ketvirtadienį plenariniame posėdyje visi partijos politikai vilkėjo protesto marškinėlius ir atsisakė balsuoti priimant įstatymus.

Šeštadienį mitingo metu pradėti rinkti parašai po dviem peticijomis, vėliau parašų rinkimo akcijas ketinama organizuoti visoje Lietuvoje. Peticijų tekstuose reikalaujama panaikinti namų areštą lyderiui V.Uspaskichui bei atnaujunti finansavimą Darbo partijai.

Įtarimai finansinėmis machinacijomis Darbo partijai ir jos lyderiui V.Uspaskichui buvo pareikšti 2006 metais. Byla šiuo metu jau atsidūrė teisme, nors darbiečiai sako, kad tyrimas buvo specialiai vilkinamas.

Kėdainių verslininką V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria organizavus apgaulingą partijos buhalterijos tvarkymą. Manoma, kad Darbo partija galėjo nuslėpti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir nesumokėti apie 4 mln. litų mokesčių valstybei.

Partijos įkūrėjas V.Uspaskichas nuo Lietuvos teisėsaugos apie pusantrų metų slapstėsi Rusijoje ir į Lietuvą grįžo tik pernai rudenį. Vėliau teismas jam skyrė namų areštą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.