Radinys, grąžinęs į kruviną praeitį

Tikrindami operatyvinę informaciją apie prekybą narkotikais, Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos (ONTT) pareigūnai viename senojo Žaliakalnio bute aptiko automatą „Kalašnikov“.

Ant radinio esantis numeris perša versiją, kad tai gali būti vienas iš dvidešimties automatų, pirmaisiais Nepriklausomybės atkūrimo metais pavogtų iš Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) Kauno kuopos. Lygiagrečiai tiriamos ir kitos versijos.

Krata mokyklos prieigose.
Krata, kurios rezultatai pranoko operatyvininkų lūkesčius, atlikta viename Širvintų gatvės bute. Teigiama, kad jai rengtasi ne vieną dieną.

Rastas ne tik automatas (oficialiai nepatvirtintais duomenimis, jis buvo paslėptas po lova), bet ir dvi dėtuvės su 48 šoviniais. Aptikta ir narkotikų – apie 120 gramų rusvos spalvos miltelių, kaip spėjama, heroino, ir apie 100 gramų augalinės kilmės medžiagos, panašios į kanapes. Heroino radinys laikomas labai didelio kiekio, jeigu jis viršija 10 gramų. Žinoma, turimas galvoje šimtaprocentinis jo grynumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotikų bei ginklais.

Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas, kaip ir vietinės policijos nuovados viršininkas Saulius Vedeika, vakar LŽ tikino, kad jokių nusiskundimų iš gyventojų apie tai, kad Širvintų gatvėje būtų prekiaujama narkotikais, negavę. Šioje gatvėje įsikūrusi ir L.Karsavino pagrindinė mokykla.

Teistas už nužudymą

Informaciją apie šią operaciją pareigūnai teikė nenoriai. Jie aiškino, kad tyrimas tik prasidėjo. Vakarykštę naktį Kauno policijos areštinėje praleido trys asmenys – buto 37 metų šeimininkas Tomas Jonaitis ir du jo svečiai – 40 metų Irma Neverauskienė bei 38 metų Giedrius Medišauskas. Nepatvirtintais duomenimis, pastarieji – sugyventiniai, nuolat gyvenantys Taikos prospekte. Oficialiai tepranešta, kad trijulė jau buvo žinoma kriminalinei policijai. LŽ duomenimis, buto šeimininkas T.Jonaitis praeityje teistas, kaip teigiama, – už smurtinį nusikaltimą. Tyrimas buvo pradėtas dėl kūno sužalojimo, tačiau, aukai mirus, esą perkvalifikuotas į nužudymą. Vyriškis buvo nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. Ar iki galo atliko bausmę, neaišku. T.Jonaitis išleistas į laisvę prieš 3 metus.

Ar kreiptis į teismą dėl sulaikytųjų suėmimo, bus sprendžiama po jų apklausų.

Rasta trečdalis grobio

Iš dvidešimties automatų, prieš keliolika metų pavogtų iš SKAT Kauno kuopos, rasti tik šeši. Du iš jų, po nusikaltimo aptikti Sargėnų prieigose, buvo panaudoti sušaudant šiame pakaunės priemiestyje gyvenusį prieštaringos reputacijos verslininką Sigitą Čiapą ir jo vairuotoją. Dėl šio prieš dvylika metų įvykdyto išpuolio iki šiol niekas nenuteistas.

Kitas ginklas, siejamas su minėta didelį atgarsį turėjusia vagyste, prieš keletą metų aptiktas viename Šilainių garaže. Tada Kauno ONTT pareigūnai rado ir įvairių sprogmenų bei šaudmenų.

Paskutinis su pavojinga nusikalstamo pasaulio ginkluote siejamas Kauno ONTT radinys buvo du PPS sistemos pistoletai-kulkosvaidžiai, pernai rasti Kauno prieigose.

Sovietinio palikimo šešėlis

Ankstesniais metais Kaune buvo randama ir čekų gamybos automatinių ginklų „Agram“. Vienas tokių, kuriuo prieš šešerius metus nušautas Kryžiaus pravardę turėjęs Vidmantas Mickevičius, priklausęs Remigijaus Daškevičiaus, pravarde Daškė, taip pat kritusio nuo žudiko kulkos, suburtai gaujai, buvo aptiktas Kauno mariose.

Pirmą kartą apie šį ginklą prabilta tiriant brolių Revuckų gaujos nusikaltimus. Nors gauja daugiau siautėjo Alytaus apylinkėse bei Prienuose, jos nusikaltimus taip pat tyrė Kauno apygardos prokurorai. Vienas iš jų – Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Gediminas Bučiūnas, LŽ paklaustas, kokiais keliais ginklai patenka į Kauno gaujų rankas, atsakė tradiciškai: „Sovietinės armijos palikimas, be to, nepamirškite, kad kaimynystėje – Kaliningrado sritis…“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.