Iš Pažaislio vienuolyną atgaivinti siekiančios tarybos pasitraukė kompozitorius G.Kuprevičius

Iš visuomeninės Pažaislio tarybos traukiasi kompozitorius Giedrius Kuprevičius, pasipiktinęs sprendimu baroko šedevro erdves nuomoti privatiems renginiams, rašo dienraštis „Kauno diena”.
„Kategoriškai nepritariu tokiems planams ir, nenorėdamas veltis į diskusiją šiuo abejotinos vertės klausimu, prašau priimti mano atsistatydinimą iš Pažaislio tarybos narių. Savo indėlį į Pažaislio atstatymo darbus įnešiu kita, man labiau priimtina forma”, – teigiama viešai išplatintame G.Kuprevičiaus pareiškime tarybai.

Kompozitorius teigia tik iš spaudos sužinojęs apie viešosios įstaigos „Pažaislio kultūros ir turizmo centro” pastangas pritraukti lėšų nuomojant vienuolyno Baroko, Kamaldulių ir Pacų koplyčios sales fiziniams asmenims.

„Bandymas pritraukti lėšų – sveikintinas, bet ne visi būdai toleruotini. Galima televizijos šou ar baikerių šventę surengti vienuolyne. Tai padės pritraukti lėšų, tačiau ar tai tinka veikiančio vienuolyno aplinkai?” – svarstė G.Kuprevičius. Jis žada tęsti visuomeninę veiklą, skatindamas visuomenę aukoti vienuolyno rekonstrukcijos darbams, rengti įvairius labdaros koncertus.

Pernai suburta Pažaislio taryba vienija žinomus visuomenės ir kultūros veikėjus. Tarybos nariai yra Kauno meras Andrius Kupčinskas, Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, meno istorikas Mindaugas Paknys, režisierius Gytis Padegimas ir kiti. Taryba, kaip ir „Pažaislio kultūros ir turizmo centras”, siekia išsaugoti ir atgaivinti unikalaus architektūros paveldo objektą.

Pažaislio kultūros centro atstovas Egidijus Buika, prieš keletą dienų sakęs, kad vienuolyno menėse su tam tikrais apribojimais galima rengti ir vestuvių pokylį, ketvirtadienį pakeitė nuomonę.

Paklaustas, kur galima būtų susipažinti su patalpų nuomos reglamentu, E.Buika pripažino, kad nuostatų, kuriais būtų vadovaujamasi nuomojant patalpas, nėra.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , .

1 atsiliepimas į "Iš Pažaislio vienuolyną atgaivinti siekiančios tarybos pasitraukė kompozitorius G.Kuprevičius"

  1. Palaikome G.Kupreviciu

    Konferencija, susirinkimas, o po ju striptizas ir orgijos – stai ko laukia nesulaukia A.Kupcinskas, S.Tamkevicius, M.Paknys, G.Padegimas. BOHEMA!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.