G.Kirkilas ir V.Adamkus patenkinti Vyriausybės sprendimu dėl „Leo LT”

Nepaisant dviejų liberalcentristų ministrų prieštaravimo Vyriausybės sutarčių su „NDX energija” projektams, tiek premjeras Gediminas Kirkilas, tiek prezidentas Valdas Adamkus patenkinti Vyriausybės sprendimu.
„Rinkimai artėja, visokių nusistatymų dar matysime”, – Seime žurnalistams sakė premjeras.

Jis pabrėžė, kad šis balsavimas Vyriausybėje buvo pirmasis, kada kai kurie ministrai balsavo „prieš”, anksčiau balsavimų tam tikrais klausimais būdavo išvengiama arba nesutinkantys su dauguma susilaikydavo.

Vyriausybė neeiliniame posėdyje antradienį pritarė sutarčių projektams, kurie atveria kelią pasirašyti sutartis dėl nacionalinio investuotojo „Leo LT” kūrimo bei pradėti jo steigimo procedūras.

Prezidentas Valdas Adamkus Seime žurnalistams teigė, kad ankstesnės pozicijos dėl nacionalinio investuotojo neišsižada.

„Bus per vėlu, kai kiekvienas gyventojas tikrai pajus sunkumus ir tik tada problemas teks spręsti”, – kalbėjo šalies vadovas.

G.Kirkilas pabrėžė, kad prezidentūra galutiniu sutarčių variantu esanti patenkinta.

Prezidento patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Ramūnas Vilpišauskas žurnalistams atsisakė komentuoti teigdamas, kad tai galės padaryti po galutinio teksto analizės.

G.Kirkilas sakė remiąs šalies vadovo V.Adamkaus norą, jog būsimi investuotojai į „Leo LT” atitiktų euroatlantinius reikalavimus: „Tai mūsų energetikos vienas iš pagrindinių dalykų. Jeigu atsirastų tokioje įmonėje ne euroatlantinės orientacijos investuotojai, tai iš principo galėtų sužlugdyti mūsų nepriklausomą energetiką”.

Pasak jo, išsaugoti valstybei energetinę nepriklausomybę ir atominę kompetenciją yra būtina.

„Jeigu neišsaugosime energetinės nepriklausomybės, vargu ar išsaugosime politinę nepriklausomybę”, – kalbėjo G.Kirkilas.

Prieš sutartis balsavo du ministrai – Liberalų ir centro sąjungai atstovaujantys kultūros ministras Jonas Jučas ir vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila. Sąjungos valdyba pirmadienį nepritarė „Leo LT” kūrimo sutarčių projektams ir įpareigojo abu savo atstovus ministrų kabinete balsuoti prieš.

Nacionalinio investuotojo sukūrimo ir akcininkų sutartis bei kitus dokumentus, būtinus sandorio su „NDX energija” užbaigimui, tikimasi pasirašytos per kelias savaites.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.