Vasarį metinis pramonės gamybos prieaugis Lietuvoje – vienas didžiausių ES

Pramonės gamyba šių metų vasarį, palyginti su sausiu ir atsižvelgus į sezoninius svyravimus, euro zonoje išaugo 0,3 proc., o visoje Europos Sąjungoje (ES) – 0,5 proc. Metinis prieaugis abiejuose regionuose siekė atitinkamai 3,1 ir 3,3 proc. Metinis prieaugis Lietuvoje buvo vienas didžiausių ES – 11,1 proc., rodo ES statistikos tarnybos „Eurostat“ duomenys.

2008 m. vasarį, palyginti su sausiu, energijos gamyba euro zonoje ir ES atitinkamai išaugo 1,0 ir 0,6 procento. Investicinių prekių gamyba euro zonoje išaugo 0,9 proc., ES – 1,0 proc. Tarpinio vartojimo prekių gamyba abiejose zonose išaugo po 0,5 procento. Ilgalaikio vartojimo prekių gamyba euro zonoje sumažėjo 0,4 proc., o ES išliko stabili. Trumpalaikio vartojimo prekių gamyba euro zonoje sumenko 0,4 proc., o ES – 0,3 proc.

Vasarį, palyginti su šių metų sausiu, pramonės gamyba, turimais duomenimis, padidėjo šešiolikoje ES valstybių, Nyderlanduose išliko stabili, o trijose sumažėjo. Daugiausia pramonės gamyba išaugo Slovėnijoje (4,5 proc.), Lietuvoje (3,6 proc.) ir Lenkijoje (2,2 proc.). Labiausiai sumažėjo Graikijoje (4,7 proc.).

Šių metų vasarį, palyginti su tuo pačiu mėnesiu prieš metus, investicinių prekių gamyba euro zonoje ir ES padidėjo po 7,1 proc. Energijos gamyba euro zonoje išaugo 4,0 proc., o ES – 2,9 proc. Tarpinio vartojimo prekių gamyba abiejose zonose padidėjo atitinkamai 2,1 ir 2,4 proc. Trumpalaikio vartojimo prekių gamyba euro zonoje išaugo 0,8 proc., ES – 0,7 proc. Ilgalaikio vartojimo prekių gamyba euro zonoje sumenko 0,7 proc., bet ES ūgtelėjo 2,1 procento.

Šių metų vasarį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2007 metais, pramonės gamyba padidėjo aštuoniolikoje ES narių, o sumažėjo tik Graikijoje (4,2 proc.) ir Italijoje (0,8 proc.).

Daugiausia šiuo laikotarpiu pramonės gamyba išaugo Lenkijoje (12,3 proc.), Slovakijoje (11,5 proc.) ir Lietuvoje (11,1 proc.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.