ES ir Rusijos santykiai neatsiejami nuo Gruzijos ir Ukrainos prisijungimo prie NATO, sako Kaczynskis

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis) pareiškė, kad Varšuva nelinks atšaukti savo veto deryboms dėl naujos Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos bendradarbiavimo sutarties tol, kol didžiosios ES šalys nepakvies Gruzijos ir Ukrainos prisijunti prie NATO narystės veiksmų plano.
„Tik ne visiškai politiškai informuoti žmonės galėjo pagalvoti, kad situacija dėl (Gruzijos ir Ukrainos) prisijungimo plano niekaip nesusijusi su Rusijos priešinimusi“, – trečiadienį naujienų agentūrai „Reuters“ pareiškė L.Kaczynskis.

Atsakydamas į klausimą, ar Lenkija pasirengusi atšaukti veto Rusijos ir ES deryboms Dmitrijaus Medvedevo prezidentavimo laikotarpiu, L.Kaczynskis atsakė: „Mums, žinoma, reikia vesti derybas, mes, žinoma, turime sukurti aplinką, kuri padės sumažinti nepasitikėjimą. Tačiau visiškai kitas klausimas – ar bus (Rusijos ir ES) strateginės derybos atblokuotos artimiausioje ateityje“.

„Pirmiausia mes norėtume sužinoti, kaip išsispręs reikalas dėl Gruzijos ir Ukrainos prisijungimo prie NATO“, – pridūrė L.Kaczynskis.

L.Kaczynskis pažymėjo, kad ketina ginti savo poziciją per susitikimus, konkrečiai – su Vokietijos ir Prancūzijos, kuri nuo šio birželio pirmininkaus Bendrijoje, lyderiais. Šios šalys nepritarė, kad Ukraina ir Gruzija būtų pakviestos prisijungti prie NATO narystės veiksmų plano.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) balandžio 23 dieną atvyks į Varšuvą, kur ves derybas su šalies prezidentu L.Kaczynskiu ir ministru pirmininku Donaldu Tusku.

„Tikiuosi, kad Vokietiją galima perkalbėti“, – sakė L.Kaczynskis.

Ankstesnio Briuselio ir Maskvos susitarimo galiojimo laikas baigėsi 2007 metų gruodį, o naujo pasirašymas buvo atidėtas dėl Rusijos ir Lenkijos, kuri užblokavo derybas, nesutarimų.

Kai Maskva ir Varšuva sureguliavo Lenkijos žemės ūkio produkcijos eksporto į Rusiją problemas, D.Tuskas pareiškė, kad jo šalis nedarys kliūčių ES ir Rusijos deryboms dėl naujo Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo.

Balandžio 2-4 dienomis vykusiame NATO viršūnių susitikime Bukarešte Vokietijos ir Prancūzijos spaudžiamos Aljanso narės atsisakė Kijevą ir Tbilisį tučtuojau pakviesti prisijungti prie NVP, nors kuo greičiau priimti šias šalis į Šiaurės Atlanto aljansą aktyviai ragino JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas).

Kai kurie ekspertai ėmė kalbėti, kad tai Kremliaus diplomatijos pergalė.

Tačiau NATO dalyviai pažadėjo, kad anksčiau ar vėliau Ukraina ir Gruzija įstos į Aljansą, o prisijungti prie NVP jos gali būti pakviestos jau 2008 metų gruodį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.