Konservatorius A.Kubilius liko Seimo pirmininko pavaduotojo pareigose

Opozicinės Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius slaptu balsavimu paliktas dirbti Seimo pirmininko pavaduotoju.

Už A.Kubiliaus atstatydinimą balsavo 67 parlamentarai, 8 jį parėmė, 1 biuletenis pripažintas negaliojančiu. A.Kubiliui atstatydinti reikėjo surinkti ne mažiau nei 71 parlamentaro balsą. Iš viso Seime yra 141 narys.

Opozicinė „Tvarkos ir teisingumo” frakcija dar prieš balsavimą pareiškė balsiuosianti už A.Kubiliaus atstatydinimą, opoziciniai darbiečiai pranešė balsavime nedalyvausiantys.

Nepasitikėjimo iniciatoriai A.Kubilių kaltino procedūriniu pažeidimu pirmininkaujant Seimo plenariniam posėdžiui, kuriame buvo svarstomos Atominės elektrinės įstatymo pataisos, leidusios steigti nacionalinio investuotojo bendrovę „Leo LT” naujos patronuojančios bendrovės pagrindu.

„A.Kubiliaus pirmininkavimas vertintinas kaip piktybinis naudojimasis pirmininkaujančio teise pasižymintis nepagarba Seimo nariams ir galbūt netgi viešųjų ir privačių interesų supainiojimas. Seimo pirmininko pavaduotojas A.Kubilius buvo suinteresuotas vilkinti klausimo sprendimą”, – rašoma dokumente, po kuriuo pasirašė 41 valdančiosios koalicijos frakcijos parlamentaras.

Konservatorių lyderio padaryto pažeidimo egzistavimą patvirtino Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri nusprendė, jog A.Kubilius pažeidė Seimo Statuto nuostatą, kad balsavimai procedūriniais klausimais negali būti atidedami.

A.Kubilius savo kaltę neigė ir vertimą iš posto vadino valdančiųjų susidorojimu dėl jo nepritarimo Atominės elektrinės įstatymo pataisas priimti ypatingos skubos tvarka.

Nepaisant „procedūrinio” pobūdžio kaltinimų, Seimo posėdžių salėje vykstant diskusijoms vis tik susitelkta ties priekaištais konservatoriams, jog šie apie pusantrų metų rėmė tuometinę mažumos vyriausybę. Pasak „Tvarkos ir teisingumo” frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, konservatoriai ir A.Kubilius yra tiesiogiai atsakingi už vadinamąjį 2K (Kirkilas ir Kubilius) projektą bei dabartinę valstybės padėtį.

Socialdemokratai posėdyje bandė aiškintis santykius su konservatoriais ir teigė, kad šie, nutraukę paramą Vyriausybei, kuri šiuo metu yra remiama parlamentinės daugumos, turi trauktis ir iš jiems nebeprikausančių postų Seime.

„Andriau, tu pats pasakei spaudos konferencijoje: „suprantu, pasikeitė formulė ir turėtume apleisti (postus-BNS), ir neturime pretenzijų”, o kai atsirado šis teikimas dėl nepasitikėjimo paskelbti, kad tai yra susidorojimas su opozicija, tikrai primena tą vaikišką pasaką, kai, katinui vaikštant po kopūstų lysvę, lapas prispaudžia uodegą, ir jis pradeda šaukti, kad čia jau dangus griūva” – už A.Kubiliaus atstatydinimą balsuoti agitavo socialdemokratė Irena Šiaulienė.

Reaguodama į tai, konservatorė Rasa Juknevičienė paprašė, kad valdantieji raštu surašytų, kaip turi elgtis opozicija, ką jai reikia sakyti. Esą tuomet valdantiesiems nekils problemų, nes opozicija žinos, kuriam sprendimui pritarti, o kuriam ne.

„Tada mes žinotume, ponia Šiauliene, kaip mums elgtis, nes mes, nebaigę aukštųjų partinių mokyklų, nieko iš tikrųjų nežinome”, – ironizavo konservatorė.

Tačiau dėl postų atidavimo A.Kubilius laikėsi pozicijos, jog konservatorių ir socialdemokratų susitarime dėl TS paramos tuometinei mažumos Vyriausybei nebuvo užfiksuota, jog pasibaigus susitarimui „visos pusės atsistatydina iš visų postų” – esą jeigu valdantieji nori, kad iš postų trauktųsi konservatoriai, tuomet tegul ir patys palieka užimamas vietas, kad būtų galima postus dalintis „nuo balto lapo”.

„Susitarime nebuvo parašyta, kad visos pusės atsistatydina iš visų postų, tai liko kaip yra.

TS frakcija užima tiek vadovaujančių postų, kiek priklauso pagal proporcijas. Darbo partija yra nuskriausta, nes jos postus užima socialdemokratai”, – teigė A.Kubilius.

Seimo pirmininkas turi šešis pavaduotojus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.