Seime rengiamasi postų perskirstymams

Seime rengiamasi postų perskirstymams, nes iš parlamento pirmininko pavaduotojo pareigų ketinama atstatydinti opozicinės Tėvynės sąjungos pirmininką Andrių Kubilių, o nelikus „pilietininkų“ frakcijos, laisva turėtų likti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo vieta.
Valdantieji yra surinkę reikiamą kiekį parašų po dokumentu, kuriuo reiškiamas nepasitikėjimas Seimo pirmininko pavaduotoju bei konservatorių lyderiu A.Kubiliumi, tačiau ligšiol šis klausimas buvo keliskart atidedamas. Šiuo metu tikimasi, kad A.Kubiliaus atstatydinimas bus svarstomas antradienį.

Seimūnai nepasitikėjimą A.Kubiliumi reiškia dėl sausio 31 dieną jo priimto procedūrinio sprendimo, kuriuo buvo padaryta pertrauka svarstant Atominės elektrinės įstatymo pataisas, leidusias steigti nacionalinio investuotojo bendrovę „Leo LT“ naujos patronuojančios bendrovės pagrindu.

Pats konservatorių lyderis mano, jog yra tapęs „Leo LT“ kūrimo „auka“.

„Nepasitikėjimo manim procedūros priežastis (…) yra valdančios koalicijos bausmė man už tai, kad siekiau pristabdyti „Leo LT“ kūrimą ypatingos skubos tvarka. Taip elgiausi todėl, kad buvau įsitikinęs, kad negalima balsuoti už įstatymą tol, kol Seimas nėra sitikinęs, kad „Leo LT“ steigimo sutartys bus pataisytos taip, kaip įstatymas. Jeigu už tokias mano viešai deklaruotas nuostatas aš būsiu valdančios koalicijos nubaustas, laikysiu save viena iš pirmųjų negarbingo „Leo LT“ kūrimo aukų“, – pirmadienį spaudos konferencijos sakė A.Kubilius.

Be to, Seime ketinama išspręsti susidariusią keblią situaciją, kai praėjusią savaitę parlamentarai slaptu balsavimu nepatvirtino socialliberalo Antano Valionio kandidatūros į šiuo metu laisvą vieną iš šešių Seimo pirmininko pavaduotojų vietų. Pasak socialdemokratų frakcijos Seime seniūnės Irenos Šiaulienės, neatmestina galimybė, jog A.Valionis vėl bus teikiamas į šį postą.

Kaip žinia, prie valdančiosios tuometinės socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų bei Pilietinės demokratijos partijos koalicijos prisijungus Naujajai sąjungai (socialliberalams), pastariesiems buvo pažadėta Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininko kėdė, kuri yra „pririšta“ prie Seimo pirmininko pavaduotojo posto.

Šiuos postus dar nuo to laiko, kai konservatoriai deklaravo paramą tuometinei mažumos Vyriausybei, užima A.Kubilius, nors prie koalicijos prisijungus socialliberalams tikėtasi, jog šie postai atiteks buvusiam užsienio reikalų ministrui A.Valioniui.

Seimo pirmininkas turi šešis pavaduotojus, kurių 2-3 turi būti skirti opozicijai. Šiuo metu opozicijos vietas užima konservatorius A.Kubilius, liberalsąjūdietis Gintaras Steponavičius bei Darbo partijos atstovas Vydas Gedvilas.

Kol A.Kubilius neatstatydintas, A.Valionis pretendavo į laisvą Seimo pirmininko pavaduotojo vietą, kuri atsirado, kai buvęs pirmasis parlamento pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas tapo Seimo pirmininku.

Parlamente bręsta pokyčiai ir dėl NSGK pirmininko kėdės. Šešiems iš septynių „pilietininkų“ perėjus į socialdemokratų frakciją, valdančioji koalicija dabar sudaryta iš socialdemokratų, socialliberalų, valstiečių liaudininkų ir liberalcentristų. Tai reiškia, kad Seime bus išsidalijami anksčiau „pilietininkams“ priklausę postai, tarp kurių svarbiausia yra NSGK pirmininko vieta.

Dabar NSGK vadovauja Algimantas Matulevičius, kuris neperbėgo pas socialdemokratus ir yra priskiriamas Mišriai Seimo narių grupei.

„Nelikus frakcijos, akivaizdu, kad jo vadovavimo klausimas yra laiko klausimas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė socialdemokratė I.Šiaulienė. Pasak jos, reiktų pagaliau vykdyti įsipareigojimus socialliberalams, kuriems pažadėta ne tik ERK bei Seimo vicepirmininkas, bet ir NSGK vadovo kėdė bei Antikorupcijos komisijos pirmininko postas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.