„Vilnius – Europos kultūros sostinė“ turės dar vieną prievaizdą

Sostinės savivaldybė ir Kultūros ministerija projektui „Vilnius – kultūros sostinė“ nutarė paskirti dar vieną prievaizdą – prie viešosios įstaigos jau veikiančios tarybos nuspręsta įkurti valdybą, kuriai priklausys ministerijos ir miesto savivaldybės specialistai.
Valdyba turėtų vykdyti projekto lėšų panaudojimo kontrolės priežiūrą, o jos sprendimai būtų privalomi.

Naujasis prievaizdas kuriamas todėl, kad esama taryba esą nesugeba užtikrinti sklandaus ir nepriekaištingo viešosios įstaigos darbo.

Susirūpinimas dėl įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ veiklos kilo po to, kai Kultūros ministerija paskelbė tarpinę Vidaus audito skyriaus ataskaitą apie praėjusiais metais skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą. Ataskaitoje pažymima, jog įstaiga galimai neteisingai ir neatsakingai įsisavino lėšas ir vykdė apskaitą.

„Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ darbuotojai tikina, kad kultūros ministerija „klaidina visuomenę“, skelbdama dar nebaigto audito išvadas. Kultūros viceministras, „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ tarybos pirmininko pavaduotojas Gintaras Sodeika tokią kritiką atmeta – esą įvardytos negerovės niekur nedings, o „nuodėmių sąrašas tik ilgės“.

Dar vieną auditorių patikrinimą viešajai įstaigai inicijavo sostinės savivaldybė, kuri kartu su ministerija yra įstaigos steigėja.

Praėjusių metų „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ programos biudžetas siekė 8,3 mln. litų.

Įgyvendinant programą 2008 – 2010 metais, kultūros meno visuomeniniams projektams numatoma skirta 65,16 mln litų, rinkodaros ir komunikacijos projektams – 28,99 mln. litų, programos administravimui – 11,23 mln. litų. Daugiausiai – 188,89 mln. litų – planuojama išleisti esamų infrastruktūros objektų rekonstravimui ir naujų objektų statybai.

Vilnius Europos kultūros sostine taps 2009 metais. Šiuo titulu Lietuvos sostinė dalinsis su Austrijos miestu Lincu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.