Neramios V.Muntiano Velykos

Per šventines dienas apsispręsti dėl atsistatydinimo žadėjęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas galutinį žodį ketina tarti šiandien pasitaręs su partijos kolegomis.

Į teisėsaugininkų akiratį ir opozicijos nemalonę patekusiam V.Muntianui šios Velykos nebuvo linksmos. Atsikratyti slogios nuotaikos jam nepadėjo net šeima ir giminės. Švenčių dienomis Seimo pirmininkas svarstė, ar trauktis iš posto pačiam, ar laukti parlamento opozicijos rengiamos interpeliacijos.

Prislėgė rūpestis.
Per šiandien numatytą Pilietinės demokratijos partijos (PDP) prezidiumo posėdį V.Muntianas tarsis su partijos kolegomis, kaip elgtis jam gresiančios nepasitikėjimo procedūros akivaizdoje. Vakar Seimo pirmininkas LŽ tikino jau apsisprendęs, kokį žingsnį žengs, tačiau jo neatskleidė. „Jau apsisprendžiau, tačiau viską dar reikia suderinti su kolegomis. Sprendimas mūsų partijoje bus priimtas kolektyviai”, – tikino V.Muntianas.

Atsistatydinti ar ne, Seimo pirmininkas svarstė visas švenčių dienas. „Beveik visą laiką buvau susirūpinęs ir mąsčiau”, – apie savo Velykas pasakojo V.Muntianas.

Seimo Pilietinės demokratijos frakcijos narys Andrius Baranauskas vakar nesiryžo prognozuoti, kaip elgtis V.Muntianui patars partijos kolegos. Anot jo, tarp „pilietininkų” dėl partijos pirmininko atsistatydinimo sklando įvairių nuomonių.

Asmeniškai A.Baranauskas partijos pirmininkui patars neskubėti atsistatydinti iš Seimo vadovo posto ir palaukti interpeliacijos. Jo nuomone, iš viešumoje pasirodžiusios informacijos esą matyti, kad V.Muntianas nepadarė nieko nusikalstamo. „Jis tik per daug žmogiškai elgėsi padėdamas rinkėjams. Mano nuomone, gal ir nereikėjo taip stengtis, nes dabar turi tik nemalonumų”, – sakė A.Baranauskas.

Žlunga frakcija?

Galvoti apie atsistatydinimą V.Muntianą privertė įtarimai, esą jis galėjo duoti kyšį korupcija įtariamam aukštam Kauno valdininkui. Praėjusią savaitę buvo pranešta apie vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas Seimo vadovo ir žemės sklypų skandale figūruojančio Kauno apskrities viršininko pavaduotojo Virginijaus Vizbaro susitikimas. Įraše esą užfiksuota, kaip V.Muntianas klausia valdininko, kiek jis esąs skolingas už padarytą paslaugą, vėliau išsiima piniginę ir iš jos ištraukia į pinigus panašius popierėlius.

Neramios dienos laukia ne tik V.Muntiano, bet ir Pilietinės demokratijos frakcijos Seime. Netrukus septynis „pilietininkus” vienijančios frakcijos gali nelikti. Neoficialiai teigiama, kad iš jos ketina pasitraukti mažiausiai trys Seimo nariai.

Tačiau pats V.Muntianas šias kalbas vadina nepagrįstomis. Esą tai ne pirmas kartas, kai frakcijai prognozuojama griūtis. „Tai jau seniai viešojoje erdvėje skelbiami faktai. Manau, jie ir toliau bus eskaluojami, nes kai kam tai labai naudinga”, – įsitikinęs Seimo vadovas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.