Teismas prašymą atmetė

Viltis, kad mažametės Luizos Rinau tolesnį gyvenimą Lietuvoje nulems mūsų šalies teismai, bliūkšta.

Klaipėdos apygardos teismas atmetė Ingos Rinau ir generalinio prokuroro Algimanto Valantino prašymą atnaujinti bylą dėl mažametės Luizos Rinau grąžinimo į jos gimtąją šalį Vokietiją pagal Michaelio Rinau prašymą.

Nors generalinis prokuroras ir mergaitės motina prašė atnaujinti bylos nagrinėjimą teisme, tačiau teisėjas Audrius Saulėnas nematė naujų faktinių aplinkybių, į kurias atsižvelgdamas būtų galėjęs jų prašymą patenkinti.

Nė vienas iš mergaitės tėvų, nei I.Rinau, nei jos buvęs sutuoktinis M.Rinau, teismo posėdyje nedalyvavo.

Teisėjas nekomentavo nutarties motyvų, kadangi pagal ankstesnį šalių pageidavimą procesas buvo uždaras. Tačiau A.Saulėnas pabrėžė, kad teismas nesprendė vaiko globos klausimo, o tik galimybę atnaujinti bylą. Ši teismo nutartis per septynias dienas dar gali būti apskųsta aukštesnės instancijos teismui.

Komentuodama tokią nutartį I.Rinau sakė esanti labai nusivylusi: „Atvirai pasakius, aš tokio sprendimo tikrai nesitikėjau. Juolab iš Klaipėdos teismo. Artėja Velykos, todėl laukiau stebuklo. Net ne stebuklo, o savo tėvynės teismo suteiktos galimybės išsakyti visus argumentus, dėl ko mergaitė turi gyventi su mama.”

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nustatė, jog klausimas dėl Luizos perdavimo tėvui turi būti nagrinėjamas iš naujo. Esą anksčiau prašymus dėl proceso atnaujinimo nagrinėję teismai padarė pažeidimų. Iki šiol teismai net nenagrinėjo aplinkybės, jog dėl to gali būti pažeisti vaiko interesai.

Gali būti, kad Luiza šiuo metu yra paslėpta, nes jos motina anksčiau baiminosi, kad aklai teismo sprendimą vykdantis antstolis neatimtų mergaitės.

I.Rinau teismui buvo pateikusi medikų pažymas, kad mergaitei patekus į svetimą jai aplinką galėtų sutrikti jos išlavėję įgūdžiai bendrauti, o ryšio su motina nutraukimas padarytų neigiamą įtaką jos sveikatai. Tačiau mergaitės tėvo M.Rinau nuomone, niekas nėra nustatęs, kokią įtaką mergaitei padarė ryšio su tėvu nutraukimas.

Su dukra po metų ir mėnesio pertraukos M.Rinau buvo susitikęs šių metų sausį. Tai įvyko vaiko teisių kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės biure. Anot vyro, mergaitė jautėsi puikiai. Nepaisant to, kad juos stebėjo keli teisininkai, valdininkai ir pati Inga, tarp tėvo ir dukters iškart užsimezgė bendravimas.

Vasario 29 dieną Vokietijos teismo sprendimu dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo Luiza, kuriai sausį sukako treji, turėtų gyventi su tėvu. Išvykimas iš šiuo metu jai įprastos aplinkos ir gyvenimas atskirai nuo motinos mergaitei sukels stresą, tačiau ši žala esą bus mažesnė, palyginti su daroma atėmus iš vaiko galimybę bendrauti su tėvu, pažymima sprendime.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , .

2 atsiliepimai į "Teismas prašymą atmetė"

 1. Egle

  Tai ir yra labai blogai,kad musu teisesauga nieko nemato!
  Gal reiketu nesioti akinius! 😀

 2. Precedentas

  Aš tai teismo sprendimą vertinu teigiamai.Galų gale ir vyrai {tėvas}įgaus
  lygias teises su kerštaujančia moterim {motina}. O tai iki šiol Lietuvoje, skyrybų atveju, vaikas tapdavo motinos kešto įrankiu prieš buvusį sutuoktinį. Vaikas visada atitekdavo motinos globai.
  Tai precedentas,kuris gali vyrams suteikti lygias sąlygas ir tėvui rūpintis vaiko auklėjimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.