Teisėjas Kęstutis Lapinskas oficialiai pasiūlytas į KT pirmininkus

Prezidentas Valdas Adamkus penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo pateikė Seimui skirti Kęstutį Lapinską Konstitucinio Teismo pirmininku.
Šiuo metu K.Lapinskas, kaip didžiausią teisininko stažą turintis KT teisėjas, yra laikinasis Teismo vadovas, nes penktadienį baigėsi ligšiolinio pirmininko Egidijaus Kūrio kadencija.

Konstitucinio Teismo pirmininku yra skiriamas vienas iš šio Teismo teisėjų, prezidento teikimu jo kandidatūrą tvirtina Seimas.

Penktadienį ryte V.Adamkus susitiko su K.Lapinsku.

Kandidatas į KT pirmininkus yra žinomas mokslininkas, konstitucinės ir administracinės teisės specialistas, turi administracinio darbo patirties – dvejus metus yra dirbęs Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku.

71-erių metų K.Lapinskas yra Nepriklausomybės akto signataras, buvo Laikinosios komisijos Konstitucijos projektui rengti pirmininkas. 1993-1999 metais jis pirmą kartą tapo KT teisėju, vėliau į šį teismą vėl buvo paskirtas 2002 metais.

Seime ketvirtadienį prisiekė trys naujieji KT teisėjai – Pranas Kuconis, Egidijus Šileikis ir Algirdas Taminskas.

Naujieji teisėjai pakeitė penktadienį kadenciją baigusį KT pirmininką E.Kūrį bei teisėjus Vytautą Sinkevičių ir Stasį Stačioką.

KT sudėtis atnaujinama kas trejus metus, tuomet pasikeičia trys iš devynių teisėjų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.