J.Imbrasas prašo Vyriausybės Nacionaliniam stadionui skirti bent pusę žadėtos sumos

Vilniaus meras Juozas Imbrasas prašo Vyriausybės Nacionalinio stadiono sostinėje statyboms skirti bent pusę sumos iš pažadėtų 200 mln. litų.
„Tegu skiria nors 100 mln. litų, nors dalį žadėtos sumos, kad tik darbai nestovėtų, juk prarandame laiką ir pinigus. Netikiu, kad Vyriausybė negali rasti sprendimo Nacionalinio stadiono klausimu“, – penktadienį per stadiono statybvietėje surengtą spaudos konferenciją teigė J.Imbrasas.

Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas yra sakęs, jog dėl to, kad laiku nesulaukė žadėtų 200 mln. litų, kalti tik pačios Vilniaus miesto savivaldybės vadovai, kurie per vėlai Vyriausybei pristatė reikiamus dokumentus. Anot premjero, Privatizavimo fonde numatytos lėšos stadiono statybai nebus pervedamos tol, kol nebus aiški galutinė statinio kaina.

J.Imbrasas tikino, kad visus Vyriausybės prašytus dokumentus savivaldybė yra pateikusi ir procedūras atlikusi, tačiau pinigų „kaip nėra, taip nėra“.

Sostinės mero teigimu, stadiono statybos kaina tikrai neviršys planuotų 370 mln. litų, tuo tarpu Viešųjų pirkimų tarnyba tvirtina, jog projekto kaina vis dar lieka neaiški.

Anot stadioną statančios bendrovės „Veikmė“ direktoriaus Eugenijaus Zarembos, dėl šiuo metu sustabdytų darbų įmonė per dieną patiria 24 tūkst. litų nuostolių. Tačiau bendrovės vadovas teigė, kad nors ir kyla problemų dėl darbų finansavimo, varianto nutraukti Nacionalinio stadiono statybos sutartį nesvarstantis.

Nacionalinio stadiono darbai pradėti šiemet vasario 15 dieną, tačiau Vyriausybei nepervedus pinigų, statybos sustojo. Savivaldybė teigia, jog už prastovą rangovui teks mokėti apie 10 mln. litų. Anot J.Imbraso, už prastovas ir neapmokėtus darbus mokės mokesčių mokėtojai.

Nacionalinis stadionas bus universalios paskirties, su dengtomis tribūnomis ir 25 tūkst. sėdimų vietų. Stadiono pagrindinė arena turėtų būti pastatyta iki kitų metų birželio 25-osios.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.