Benas dar plauks į Nidą

„Benai, plaukiam į Nidą!“ Šie magiški žodžiai, kažkada ištarti Vytautui Kernagiui, nebus užmiršti. Maestro draugai jo atminimą žada įamžinti Nidoje pastatydami Beno skulptūrą.

Žvakė ir rožės

Šeštadienį Nidos centre ties maestro V.Kernagio delno įspaudu Šlovės alėjoje buvo uždegta atminimo žvakė ir padėta rožių.

Taip jo kūrybos gerbėjai išreiškė pagarbą kovo 15-osios naktį po sunkios onkologinės ligos mirusiam dainuojamosios poezijos pradininkui, aktoriui, renginių režisieriui, televizijos laidų vedėjui, kuriam buvo 56-eri.

„Benai, plaukiam į Nidą“, – šie žodžiai, V.Kernagio herojui Benui ištarti kultiniame lietuviškame filme „Maža išpažintis“, buvo tapę Nidos muzikos festivalių, kuriuos organizavo Arūnas Valinskas, šūkiu.

Po vieno tokių renginių Nidos centre buvo sukurta Šlovės alėja, kurioje savo delną už nuopelnus Lietuvos muzikai įspaudė ir maestro.

V.Kernagis tuomet prisipažino jautęsis keistai, nes artisto gyvenimas jam – tarsi delno atspaudas smėlyje, kurį vėjas labai greitai užpusto.

Surengs festivalį

Išgirdę apie skaudžią netektį, maestro bičiuliai nusprendė gegužės 30 – birželio 1 dienomis į Nidą sugrįžtantį A.Valinsko organizuojamą festivalį paskirti V.Kernagio kūrybai.

Maestro draugų valia festivalio atidarymo dieną į Nidą turėtų būti atplukdytas ir Benas – skulptūra, vaizduojanti V.Kernagio prototipą, kuris atsisėdęs ant vieno kurorto suoliukų pamaryje liks čia rymoti visam laikui.

Netradicinę Beno skulptūrą kurs vilnietis skulptorius Romas Kvintas, kuris V.Kernagio rūpesčiu yra įamžinęs lietuvių estrados tėvą Danielių Dolskį.

Pagerbė ir klaipėdiečiai

Maestro atminimui skirtos liepsnelės plaikstėsi ir Klaipėdoje.

Anapilin iškeliavusio estrados dainininko garbei šeštadienio vakarą Atgimimo aikštėje su gėlėmis rankose susirinkę klaipėdiečiai taip pat įžiebė žvakes.

Taip apie šimtas uostamiesčio gyventojų pagerbė V.Kernagį.

Prisimindami talentingą menininką žmonės rinkosi ir Vilniaus, Kauno bei kitų miestų centrinėse aikštėse.

Scenos intelektualas

„Su Vytautu buvo galima kalbėti pačiomis įvairiausiomis temomis. Ne tik apie kūrybą, bet ir apie gyvenimą“, – prisiminė legendinio Palangos muzikos klubo „Anapilis“ ir „Vandenis“, kuriuose dažnai dainuodavo maestro, steigėjas Romas Kisielis.

„Čia buvo V.Kernagio kūrybinių sumanymų ir idėjų įgyvendinimo vieta. Maestro visuomet atsakingai ir rimtai ruošėsi koncertams ir pasirodymams. Reiklumas ir nepaprastas mokėjimas bendrauti su publika – vieni išskirtinių V.Kernagio charakterio bruožų. Jis buvo tikras scenos intelektualas“, – tvirtino R.Kisielis.

Su V.Kernagiu atsisveikinama Vilniaus šventų Jonų bažnyčioje. Laidotuvės vyks šiandien.

12 valandą bus laikomos mišios už velionį, vėliau urna su kremuotais žinomo dainininko palaikais bus palaidota Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.