Sankt Peterburgo valdžia liepė partijai „Jabloko” atlaisvinti biurą miesto centre

Sankt Peterburgo valdžia nurodė opozicinei partijai „Jabloko” atlaisvinti biurą miesto centre, kuriame ji buvo įsikūrusi maždaug 15 metų. Dešiniųjų liberalų partija kaltina miesto valdžią politiniu spaudimu ir laukia paties blogiausia.
Miesto turto valdymo komiteto laiške partijai, kurio kopiją gavo „Reuters”, partijai „Jabloko” siūloma atlaisvinti patalpą iki birželio 1 dienos dėl numatomo pastato kapitalinio remonto.

„Jeigu bus nevykdomi dabartiniai reikalavimai, komitetas bus priverstas pateikti į teismą ieškinį iškeldinti jūsų organizaciją iš užimamos patalpos…”, – sakoma dokumente.

Kovo 2-osios, Rusijos prezidento rinkimų dienos vakarą „Jabloko” Sankt Peterburgo skyriaus lyderis Maksimas Reznikas buvo sulaikytas ir vėliau areštuotas dviem mėnesiams pagal kaltinimą valdžios atstovų įžeidimu ir smurtu prieš juos.

M.Rezniko likimą apsvarstė antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir „Jabloko” lyderis Grigorijus Javlinskis.

„Po rinkimų, po M.Rezniko arešto, po to, kai mes sužinojome, kad rytoj pas mus ateis prokuroras tikrinti, ar mes neužsiimame ekstremistine veikla – yra pagrindo manyti, kad tai yra politinis spaudimas opozicinei partijai”, – sakė „Jabloko” Sankt Peterburgo skyriaus sekretorius spaudai Aleksandras Šurševas.

Miesto valdžia nutraukia sutartis su visais nuomininkais šiame pastate. „Jabloko” skyrius pasipiktinęs, kad valdžia nesiūlo partijai alternatyvinių patalpų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.