Ukrainos premjerė reikalauja Kijevo mero atsistatydinimo

Julijos Tymošenko vyriausybė, nepatenkinta sostinės mero Leonido Černoveckio veikla, nusprendė posėdyje trečiadienį pasiekti, kad būtų atleistas minėtas pareigūnas, kurį premjerės bendražygiai politiniame bloke ne kartą kaltino korupcija ir manipuliacijomis žeme.
Meras pavadino premjerės išpuolius „viešaisiais ryšiais ir žvėriška kova dėl valdžios“.

J.Tymošenko paragino šalies prezidentą Viktorą Juščenką, su kuriuo jau kelis mėnesius įnirtingai rungtyniauja dėl elektorato, pasirašyti įsaką atleisti L.Černoveckį iš miesto administracijos vadovo pareigų.

V.Juščenkos sekretoriatas suabejojo J.Tymošenkos siūlymo juridiniu pagrįstumu ir apkaltino ją „šiurkščiais viešaisiais ryšiais“.

Premjerė pareikalavo, kad parlamente sąjungininkai „oranžinėje revoliucijoje“, remiantys V.Juščenką, pritartų siūlymui surengti Kijevo mero ir Kijevo miesto tarybos, kurioje L.Černoveckio šalininkai dabar turi balsų daugumą, pirmalaikius rinkimus.

L.Černoveckis merijos tinklalapyje paskelbė pareiškimą, kuriame pavadino vyriausybės komandos veiksmus „visišku teisiniu ir valdymo nemokšiškumu“, taip pat „mėginimu jam daryti spaudimą“, ir paprašė valstybės vadovo, kaip konstitucijos garanto, užtarimo.

Pagrindinė Kabineto posėdžio dalis trečiadienį buvo skirta vyriausybės sudarytos specialiosios komisijos ataskaitai apie mero veiklą.

J.Tymošenko spaudos konferencijoje po posėdžio sakė, jog komisija rado požymių, kad pažeidžiami įstatymai, ypač žemės klausimais.

„Jeigu nebūtų (šių) piktnaudžiavimų žeme… jeigu žemė būtų parduodama ir nuomojama rinkos kainomis, šiandien Kijevas turėtų maždaug 15 mlrd. grivinų (apie 3 mlrd. dolerių) papildomų įplaukų į biudžetą“,- teigia J.Tymošenko.

Pasak jos, kadangi meras pagal įstatymus sostinėje eina dvejas pareigas, vyriausybė priversta kreiptis ir į šalies prezidentą, kuris skiria vietos administracijų vadovus, ir į parlamentą, kuris turi įgaliojimus paskirti pirmalaikius vietos rinkimus.

„Būtina skubiai priimti sprendimą pašalinti dabartinį merą iš mero ir iš Kijevo miesto administracijos vadovo pareigų“, – sakė premjerė.

L.Černoveckis, neatėjęs į vyriausybės posėdį, bet surengęs savo spaudos konferenciją vėliau trečiadienį, sakė, kad premjerė „turi verslo interesų“, kuriems jis negali nusileisti.

„Viskas, ką ji (J.Tymošenko) daro – tai viešieji ryšiai ir žvėriška kova dėl valdžios, nes dabartinė ministrė pirmininkė nepripažįsta jokios nuomonės, išskyrus savo nuomonę“, – pareiškė L.Černoveckis, kurio žodžius cituoja Ukrainos agentūros.

Šalies prezidento sekretoriatas, į kurį apeliuoja abi konflikto pusės, neparėmė Julijos Tymošenko.

„Juridinis šios siūlymo nepagrįstumas akivaizdus, kaip apskritai suprantamas ir jo politinis aspektas. Mes matome dar vieną pavyzdį, kai konjunktūra ir šiurkštūs viešieji ryšiai nustumia teisę įstatymus į tolimą pakraštį“, – sakoma prezidento sekretoriato vadovo Viktoro Balohos komentare.

Artėjant prezidento rinkimams, kurie gali įvykti 2010 metų pradžioje, nesutarimai tarp „oranžinės koalicijos“ bendražygių stiprėja.

Kasdien visos šalies akivaizdoje V.Juščenkos ir J.Tymošenko „vieningos demokratinės komandos“ nariai dėsto priešingus požiūrius į beveik visų problemų – privatizacijos, importinių dujų tiekimo, makroekonomikos prognozių – sprendimą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.