Bus kuriama elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo sistema

Lietuvoje siekiant įgyvendinti ES direktyvų reikalavimus bus kuriama veiksminga baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo sistema.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Lietuvos atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimams ir papildymams, kuriais siekiama nustatyti, kad Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšos galėtų būti naudojamos elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymui finansuoti.

Taip pat siekiama įtvirtinti tam tikras pareigas baterijų ir akumuliatorių gamintojams, importuotojams ir platintojams, kad būtų įgyvendinti ES direktyvų reikalavimai ir sukurta veiksminga baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo sistema.

Jei dalis elektros ir elektroninės įrangos atliekų būtų tvarkomos gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo lėšomis, turėtų gerėti aplinkos kokybė, mažiau į sąvartynus patektų šalinamų baterijų ir akumuliatorių atliekų. Būtų užtikrintas visuomenės informavimas ir švietimas šių atliekų tvarkymo klausimais. Į rinką nepatektų baterijos ir akumuliatoriai, kuriuose yra daug gyvsidabrio ir kadmio. Pakartotinai naudojant baterijų ir akumuliatorių atliekose esančius metalus, turėtų mažėti aplinkos tarša, energijos suvartojimas.

Perdirbant automobiliams skirtas, pramonines baterijas ir akumuliatorius, gali būti gaunamos pajamos. Socialiniu požiūriu įstatymo pakeitimai yra svarbūs tuo, kad atsirastų galimybė kurti papildomas darbo vietas. Vartotojai būtų skatinami rūšiuoti šias atliekas. Tai ugdytų atsakingesnį visuomenės požiūrį ir į kitų atliekų tvarkymą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.