NATO padės Gruzijai stebėti oro sieną

Gruzija prisijungė prie Šiaurės Atlanto aljanso programos, kurios tikslas – keistis informacija apie oro erdvės būklę.
Atitinkamą pranešimą antradienį gavo Gruzijos užsienio politikos ir gynybos žinybos iš NATO būstinės Briuselyje.

Tbilisis tikisi, jog ši programa neleis ateityje pažeisti šalies oro sienų, ir dar kartą primena, kad toks bendradarbiavimas neprieštarauja kitų šalių, tarp jų ir Rusijos interesams.

Gruzijos užsienio politikos žinybos vadovybė teikia įvykiui, įvykusiam artėjant NATO viršūnių susitikimui Bukarešte, didelę reikšmę.

Pasak užsienio reikalų ministro Davido Bakradzės, „baigėsi tas laikas, kai virš Gruzijos teritorijos pasirodydavo „neatpažinti skraidantys objektai” iš gretimų šalių, ir Tbilisis neturėjo galimybės tai įrodyti. Dabar bet kurį pažeidimo faktą užfiksuos ši sistema”.

Gynybos žinybos vadovybės atstovai primena praėjusių metų rugpjūčio incidentą, kai į Citelubanio kaimą Rytų Gruzijoje buvo paleista raketa, kuri, laimė, nesprogo. Gruzijos teigimu, kovinis lėktuvas, paleidęs raketą, priklausė Rusijos karinėms oro pajėgoms.

Gynybos ministro pavaduotojas Batu Kutelija teigia, kad nuo šiol viską, kas vyksta Gruzijos padangėje, tai yra visus virš jos teritorijos vykstančius skrydžius, automatiniu režimu matys NATO ir 26 Aljanso narių karinė vadovybė.

„Ir todėl ateityje mes būsime apsaugoti nuo tokių incidentų ir mums nebus būtina kaskart įrodinėti oro sienos pažeidimo faktų. Kitaip sakant, papildomos ekspertizės tokiais atvejais nebereikės”, – sakė B.Kutelija.

Gruzijos valstybės ministras Europos ir euroatlantinės integracijos klausimams Georgijus Baramidzė vėl pabrėžė, kad toks bendradarbiavimas neprieštarauja kitų šalių interesams.

„Mes rimtai pasirengėme, įsigijome labai geros kokybės modernių įrenginių, kurie padės stebėti ir saugoti oro erdvę. Ir todėl turima omenyje tik oro erdvės kontrolė ir apsauga, o ne veiksmai, nukreipti prieš ką nors”, – sakė valstybės ministras.

Susitarimą prisijungti prie šios sistemos NATO vadovybė sudarė su Gruzija dar 2003 metais. Šiuo metu prie šios programos taip pat rengiasi prisijungti Albanija, Makedonija ir Suomija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.