Gėlių jūra atvilnijo iš Lenkijos

Tarptautinė moters diena kasmet minima vis drąsiau. Sovietmečiu išpopuliarėjusi šventė ir šiandien minima perkant glėbius gėlių – dažniausiai tulpių.

Rožės – nepopuliarios

Rausvos, geltonos, violetinės, baltos, raudonos, margaspalvės – pasirinkimas toks platus, jog pirkėjai dažniausiai neatsižvelgia į tai, kad yra kitų rūšių gėlių, kurių taip pat mieste apstu. Naujosios turgavietės prekeivė Dalia skundėsi, kadprekyba rožėmis nepasiteisino.

„Perka po vieną kitą, bet labai vangiai. Maniau, jog jos bus populiaresnės“, – guodėsi ji.

Be rožių buvo siūloma hiacintų, gvazdikų, lelijų, narcizų, tačiau retas pirkėjas nešėsi šių žiedų.

Populiariausios buvo tulpės iš Lenkijos, kurios kainavo po du litus. Lietuvoje augintų tulpių, nors ir pigesnių, niekas neskubėjo pirkti: lenkiškos gėlės atrodė subtiliau.

Tačiau Senosios turgavietės prekiautoja kategoriškai tvirtino, kad lietuvis turi rinktis lietuvišką prekę ir vieną tulpę siūlė pirkti už pusantro lito.

Gėlių salone „Hipoestė“ olandiškos tulpės kainavo 2,5–3 litus. Pardavėja tikino, kad paklausios ir kitos rūšies gėlės – hiacintai, rožės.

Gėlės visoms moterims

Vieni prekeiviai stebėjosi, kad parduoda kur kas mažiau nei pernai, kiti su viltimi laukė kovo 8-osios ryto, kada neva turėtų užplūsti pirkėjų banga. Treti pasakojo, jog pirkėjų srautas tiesiog pasidalijo: penktadienį gėlėmis vyrai apdovanojo savo koleges, o šeštadienį jau pirksią žmonoms ir mamoms.

Su puokšte rausvų tulpių iš Naujosios turgavietės išeinantis Dainius prisipažino, jog šiandien visą dieną perka gėles.

„Iš ryto gėles dovanojau kolegėms, dabar perku mamai, vakarop nupirksiu žmonai. Nepamiršiu ir uošvės“, – garsiai vardijo vyras. – Tokią šventę tiesiog būtina švęsti, juk tai Moters diena! O tulpės – lyg pavasario simbolis. Neįsivaizduoju kitokių gėlių šiandien“.

Pirko pačios sau

Tarptautinė moters diena – moterų vienybės ir solidarumo, pasaulinės taikos simbolis. Šia proga moterys ne tik sulaukia vyrų dėmesio, gėlių, bet ir pačios dovanoja jas.

Vakar vidurdienį Naujojoje turgavietėje buvo žymiai daugiau moterų, nešinų gėlėmis, nei vyrų. Gėles pardavinėjantis Gintas tvirtino, jog tulpes jos perka vienos kitoms, kolegėms, draugėms, mamoms. Tačiau kita prekeivė, Tatjana, tokią nuomonę paneigė.

„Dvi moterys pirko daug tulpių, ilgokai rinkosi. Vėliau atsisuko viena į kitą ir pradėjo tartis: o kokias gi imame sau?“, – juokėsi moteris.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.