Bushas remia McCainą ir sako, kad rinkimai vyksta ne dėl jo

JAV prezidentas George’as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) trečiadienį parėmė respublikono Johno McCaino (Džono Makeino) siekį užimti jo vietą Baltuosiuose rūmuose ir pasakė rinkėjams, kurie yra nepatenkinti tuo, kaip jis sprendžia Irako ir ekonomikos klausimus, kad rinkimai yra „ne apie jį“.
G.W.Bushas raginimus daryti „pokyčius“ pavadino paprasčiausiu politiniu refrenu išreiškė viltį, kad J.McCainas laikysis kurso dėl nacionalinio saugumo.

„Jis nekeis politikos, kai reiks kovoti su priešu. Amerikos saugumas, Amerikos gerovė ir, žinote, Amerikos viltis – štai apie ką šios lenktynės. Žinote, jos ne apie mane, aš savo padariau“, – sakė G.W.Bushas Baltuosiuose rūmuose, šalia stovint 71 metų J.McCainui.

„Vertinu jo paramą. Vertinu jo tarnystę mūsų šaliai, – sakė šis Arizonai atstovaujantis senatorius. – Tikiuosi, kad prezidentas ras laiko savo įtemptoje darbotvarkėje dalyvauti su manimi kampanijos renginiuose“.

Amerikiečių pritarimas G.W.Busho darbui šiuo metu dėl nepopuliaraus Irako karo ir nuogąstavimų dėl ekonomikos yra beveik rekordiškai mažas, tačiau jis gali padėti įtikinti partijos konservatorius paremti J.McCainą.

„Man malonu, kad jis yra su manimi ir dėl lėšų bei kampanijai labai reikalingų finansų rinkimo, ir atsakant į iššūkius, su kuriais susiduria ši šalis“, – sakė J.McCainas, kurio pradinis nepritarimas G.W.Busho planui mažinti mokesčius ir pritarimas pinigų JAV politikoje suvaržymui piktina konservatyviuosius.

Vėliau per spaudos konferenciją J.McCainas sakė, kad tam tikrose srityse nesutaria su G.W.Bushu, bet sutaria dėl pagrindinių tikslų, pavyzdžiui, kad būtų užkirstas kelias „chaosui ir genocidui“ Irake.

G.W.Bushas bandė juokais nuleisti klausimus dėl to, ar galėtų būti kliūtis respublikonų kandidatui į prezidentus. „Žiūrėkit, jei mano pasirodymas ir parama jam padeda arba jei aš (būčiau) prieš jį ir tai jam padėtų, bet kuriuo atveju noriu, kad jis laimėtų“, – sakė prezidentas.

„Johnas teisus, tikrai turiu tęsti kasdienius darbus. Ir planuoju juos tęsti“, – sakė prezidentas, kuris sakė, kad jo dėmesio reikalauja tokie klausimai kaip Iranas, Irakas ir Šiaurės Korėja. „Bet rasiu … laiko padėti“, – pridūrė jis.

Kol kas neaišku, kaip G.W.Bushas, kurio populiarumas, iki kadencijos pabaigos likus 10-čiai mėnesių, yra maždaug 30 proc., prieš lapkričio rinkimus galėtų padėti J.McCainui, kurį įveikė per Respublikonų partijos kandidato rinkimus 2000 metais.

G.W.Bushas senatorių ir Vietnamo karo veteraną J.McCainą priėmė kaip kokį valstybės vadovą – oficialiai sutiko jį prie įėjimo į Baltuosius rūmus, surengė pietus ir bendrą pasirodymą Ro-ių sodelyje.

Tačiau G.W.Bushas maždaug keturias minutes laukė prie rūmų, bandydamas nesušalti vaidino, kad šoka, o vienu padėjėjo paklausė, kur yra J.McCainas.

Baltųjų rūmų atstovė Dana Perino nekreipė dėmesio į klausimus apie ankstesnius J.McCaino nesutarimus su G.W.Bushu dėl tokių klausimų kaip mokesčių mažinimas ir tardymo metodai, kuriuos kai kas vadina kankinimu.

Stebėtojai taip pat mano, kad G.W.Bushas ir J.McCainas galbūt dar nepamiršo antipatijos vienas kitam dėl 2000 metų šmeižto kampanijos Pietų Karolinoje, kurios gyventojams labai svarbūs rasiniai klausimai.

G.W.Busho kampanijos štabas neigė, jog buvo kaip nors susijęs su klaidingais tvirtinimais, kad J.McCainas, kuris turi įdukrą iš Bangladešo, turi ir nesantuokinį juodaodį vaiką.

2004 metais J.McCainas parėmė G.W.Busho perrinkimo kampaniją, o paskui tapo vienu didžiausių JAV pajėgų Irake didinimo šalininkų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.