Lietuvoje auga sintetinių narkotikų vartojimas – ekspertai

Nors populiariausi narkotikai Lietuvoje – kanapės, tačiau didžiausia problema ekspertai laiko šalyje didėjantį sintetinių narkotikų – amfetamino ir ekstazi – vartojimą.
Tai teigiama Jungtinių Tautų Tarptautinio narkotikų kontrolės biuro 2007 metų ataskaitoje. Joje pabrėžiama, kad kanapių yra bandę 7,5 proc. 15-64 metų Lietuvos gyventojų, o dažniausiai narkotikai vartojami pasilinksminimo vietose – naktiniuose klubuose bei diskotekose.

Lietuva, kartu su Latvija, Estija, Čekija bei Vokietija, yra nurodoma kaip metamfetamino gamintoja ir pažymima, kad Lietuvoje buvo aptiktos bei sunaikintos nelegalių sintetinių narkotikų gamybos laboratorijos.

Ataskaitoje taip pat pabrėžiama, kad Lietuvos pareigūnai problema laiko ir piktnaudžiavimą receptiniais raminamaisiais vaistais. Jų teigimu, apie 20 proc. suaugusių šalies gyventojų raminamuosius vaistus vartoja ne pagal paskirtį arba jais piktnaudžiauja.

Lietuvos narkotikų kontrolės departamento teigimu, atrasti skirtumą tarp teisingo medikamentų vartojimo – kai skiria gydytojas ir piktnaudžiavimo yra gana sunku. Net tada, kai pacientai vaistus vartoja nurodžius gydytojui, pasitaiko atvejų, jog vartodami juos ilgesnį laiką arba didesnėmis dozėmis palaipsniui prie jų pripranta.

Vis dėlto Jungtinių Tautų ataskaitoje pripažįstama, kad Lietuvos Vyriausybė rodo politinę valią ir ryžtą kovojant su narkotikų vartojimu, kontrabanda ir šioje srityje veikiančiomis organizuoto nusikalstamumo grupuotėmis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "Lietuvoje auga sintetinių narkotikų vartojimas – ekspertai"

  1. Užsispyręs

    Populiariausias narkotikas nikotinas 💡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.