Didžiojo septyneto šalių piliečiai neigiamai vertina Putino vaidmenį

Daugiau kaip pusė Didžiojo septyneto (G-7) šalių piliečių neigiamai vertina Rusijos prezidento Vladimiro Putino vaidmenį demokratijos plėtrai Rusijoje, rodo apklausa, surengta britų visuomeninio transliuotojo BBC užsakymu.
Apklausa vyko 2007 metų gruodį 31 šalyje, tarp jų Rusijoje. Iš viso sociologijos bendrovė „Globescan“ ir Nuomonių apie pasaulio politiką tyrimo programa (The Program on International Policy Attitudes, PIPA) apklausė 16 tūkst. žmonių.

56 proc. respondentų G-7 šalyse pareiškė, kad V.Putinas padarė neigiamą poveikį žmogaus teisėms ir demokratijos raidai Rusijoje, ir tik 26 proc. laikosi priešingos nuomonės.

Tarp Rusijos piliečių 64 proc. įvertino V.Putino vaidmenį šioje srityje teigiamai ir 12 proc. – neigiamai. Iš viso 30-yje šalių (išskyrus Rusiją) – po 37 proc. piliečių buvo už teigiamą ir neigiamą vaidmenį, kiti negalėjo atsakyti.

Atsakydami į klausimą apie V.Putino įtaką tvarkos ir saugumo palaikymui pasaulyje, 47 proc. apklaustųjų G-7 šalyse mano, jog Rusijos prezidentas neprisidėjo prie to, o 38 proc. mano, kad jo vaidmuo buvo teigiamas.

Dauguma Rusijos gyventojų mano, jog V.Putinas padėjo užtikrinti stabilumą pasaulyje (46 proc.) ir tik 6 proc. pareiškė, kad taip nėra.

Rusijos, kaip energetikos išteklių tiekėjos, patikimumą V.Putino valdymo laikotarpiu pripažino 37 proc.apklaustųjų Septyneto šalyse, o 41 proc. pavadino šalį nepatikima tiekėja.

Iš viso 30-yje šalių 42 proc. respondentų laiko Rusiją patikima partnere ir 28 proc. – nepatikima. 72 proc. Rusijos gyventojų įsitikinę, kad Rusijos tiekimai patikimi.

Atsakymai į klausimą apie gyvenimo kokybę Rusijoje nuo 2000 iki 2008 metų pasiskirstė tarp G-7 gyventojų taip: 39 proc. pareiškė, kad ji pagerėjo, 41 proc. – kad pablogėjo, kiti negalėjo suformuluoti aiškios nuomonės.

Tuo tarpu 77 proc. Rusijos gyventojų pareiškė, kad jų gyvenimo kokybė V.Putino prezidentavimo metais pagerėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.