Abchazija ir Pietų Osetija tą pačią dieną kreipsis į pasaulį, prašydamos pripažinti jų nepriklausomybę

Abchazija artimiausiomis dienomis kreipsis į Rusiją, NVS šalis ir Jungtines tautas (JT), prašydama pripažinti jos nepriklausomybę.
Toks sprendimas buvo priimtas ketvirtadienį skubiame Abchazijos Saugumo tarybos posėdyje.

Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas pranešė, kad „Saugumo tarybos posėdyje buvo apsvarstyta situacija, susidariusi po to, kai Kosovą nepriklausoma valstybe pripažino kai kurios šalys, ir buvo nuspręsta kreiptis ir prašyti pripažinti Abchazijos nepriklausomybę“.

„Manau, kad per artimiausią dieną ar dvi toks kreipimasis į Rusiją, kitas NVS šalis bei Jungtines Tautas bus priimtas“, – pabrėžė S.Bagapšas.

Savo ruožtu Pietų Osetijos prezidentas Eduardas Koikoty pareiškė, kad „mūsų respublika taip pat kreipsis į Rusiją, NVS šalis ir JT, prašydama pripažinti mūsų nepriklausomybę artimiausiomis dienomis“.

„Manau, kad mes padarysime tai tą pačią dieną su Abchazija, – pabrėžė jis. – Siejame šį kreipimąsi su didelėmis viltimis“.

Maždaug tuo metu, kai buvo išplatinti šie pareiškimai, vyko V.Putino susitikimas su Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu ir Rusijos vadovas darė lygiagrečius pareiškimus.

Rusijos prezidentas paragino griežtai vykdyti susitarimus dėl konfliktų Azijoje ir Pietų Osetijoje sureguliavimo ir atsižvelgti į šalių interesus.

Derybose su M.Saakašviliu V.Putinas „griežtai apibrėžė Rusijos ir Gruzijos santykių normalizavimo sąlygas“, – sakė žurnalistams Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Abchazija, Pietų Osetija ir Moldovos Padniestrės respublika – savo nepriklausomybę paskelbę valstybių dariniai buvusios SSRS teritorijoje. Visi jie dešimtojo dešimtmečio pradžioje byrant Sovietų Sąjungai atsiskyrė nuo nepriklausomybę gavusių respublikų – Gruzijos ir Moldovos.

Prieš tai buvusios „mažosios metropolijos“ darė didelį etninį spaudimą, kuris vėliau peraugo į kruvinus ginkluotus konfliktus.

Per praėjusį nuo to laiką nepripažintos Abchazija, Pietų Osetija ir Padniestrės respublika susikūrė visus savo valstybingumo atributus: konstituciją, vyriausybę, armiją, muitines ir pasienio apsaugos tarnybą.

Dauguma Abchazijos ir Pietų Osetijos gyventojų, taip pat didelė dalis Padniestrės gyventojų gavo Rusijos pilietybę. Pietų Osetijos valdžia paskelbė, kad po nepriklausomybės nuo Gruzijos pripažinimo, remiantis istorijos faktais, bus įgyvendinta idėja įeiti į Rusijos sudėtį ir susivienyti su Šiaurės Osetija.

Abchzija, taip pat ketinusi dešimtajame dešimtmetyje prisijungti prie Rusijos, dabar tikisi laisvosios asociacijos su Rusija statuso. Abchazija ir Padniestrė taip pat siekia įstoti į NVS.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.