Išgelbėti dainininkės gyvybės nepavyko

Vasario 9-ąją J.Miščiukaitė dainavo ką tik prasidėjusiame Lietuvos televizijos projekte „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas”. Tą pačią naktį ji dainavo ir Vilniaus rotušėje vykusiame labdaringame Vienos pokylyje. Tada jos atlikta Ježio Konrado daina „Būna dienų lyg tyčia” neatrodė pranašiška. Per paskutinį viešą jos pasirodymą skambėję žodžiai – „Būna dienų lyg tyčia, jėgos staiga apleidžia… Dienomis, kai lyja lig nakties, netars jau žodžio nieks, skambutis vis tylės. Dienomis, kai lyja lig nakties, nevarstau durų aš. Ir, rodos, nėr manęs…” – dabar žeidžia itin skaudžiai.

Tereikėjo atgauti jėgas.
J.Miščiukaitė niekada viešai nesiskundė sveikata, nors ji buvo pablogėjusi jau keletą mėnesių. Sausio viduryje dainininkei buvo atlikta kaklo kraujagyslių operacija. Praėjusį penktadienį Vilniaus universiteto Santariškių klinikose jai operuotas žarnynas. Tačiau, LŽ šaltinių teigimu, vidaus organų piktybinis navikas nebuvo toks, kad būtų lėmęs staigią mirtį. Medikai operaciją laikė sėkminga.

Atsigavusi po operacijos dainininkė telefonu dar kalbėjosi su pažįstamais, džiaugėsi, kad neganda pagaliau įveikta, bereikia atgauti jėgas. Sugrįžtančios į LTV studiją J.Miščiukaitės laukė ir jos porininkas projekte „Iššūkis žvaigždėms” gydytojas anesteziologas Vygantas Kazlauskas. Kai dainininkė po operacijos šeštadienį negalėjo dainuoti, į sceną išėjo vienas V.Kazlauskas, o J.Miščiukaitės partiją saksofonu atliko jos vyras Rimantas Brazaitis, LRT bigbendo saksofonininkas.

Ištiko koma

Vasario 17-ąją, sekmadienį, J.Miščiukaitės sveikata staigiai pablogėjo, ją ištiko koma, ir dainininkė buvo perkelta į reanimacijos skyrių.

Jos gyvybę palaikė medicininė įranga. Šių pokyčių priežastis – organizmą apėmusi infekcija (ūmus sepsis), su kuria nepajėgė kovoti nei moderniausi vaistai, nors medikai dėjo daug pastangų. LŽ žiniomis, gydytojams įsitikinus, kad pažeisti gyvybiškai svarbūs organai ir vilčių nėra, buvo atjungta gyvybę palaikanti aparatūra. Mirtis konstatuota vasario 20-ąją 10.10 val.

Niekada nesiskundė

J.Miščiukaitės bičiulis dainininkas Stasys Povilaitis puikiai pažinojo Janiną, stebėjo jos muzikinį kelią. Anot maestro, J.Miščiukaitė galėtų būti visiems pavyzdys, kad įmanoma neišduoti muzikos net ir sunkiais pertvarkų laikais. Dainavimas jai buvo visas gyvenimas. „Jos muzikinė biografija – tai ištisa epocha lietuviškos estrados istorijoje. Dar sovietiniais laikais jos balsas sugriaudavo bet kokias sienas ir užtvaras. Tai išskirtinai muzikali atlikėja, stipraus balso, labai universali, daugiausiai tituluota mūsų šalies dainininkė, be to, turėjusi ir pedagogės gyslelę. Nė sykio negirdėjau, kad ji dėl ko nors skųstųsi”, – kaip tik tokia Janina išliks S.Povilaičio atmintyje.

Paskutinį kartą dainininkas su kolege bendravo prieš tris savaites filmuojant jo vedamą laidą „Švieski man vėl”. Tada J.Miščiukaitė kaip visada tryško energija ir optimizmu. Net menkiausio įtarimo apie ją kamuojančias sveikatos problemas, anot S.Povilaičio, nebuvo ir negalėjo būti.

Kantri mokytoja

Praėjusių metų projekte „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas” J.Miščiukaitė dainavo su choreografu Jurijumi Smoriginu. Po vos kelių minučių, kai išgirdo skaudžią žinią, LŽ kalbintas J.Smoriginas sutrikęs kalbėjo tik šiltus ir gražius žodžius: „Apie ją visi gali atsiliepti tik gerais žodžiais. Ji visada buvo linksma, energinga – labai šviesus žmogus. Ji buvo nuostabi.” J.Smoriginas prisipažino, kad net ir tokiam netikusiam ir nepaklusniam mokiniui, kaip jis, J.Miščiukaitė sugebėjo atskleisti daugybę vokalo paslapčių.

„Ji buvo tikras karžygys, o štai ją ėmė ir palaužė infekcija. Liūdna ir baisu, kad tokie dalykai nutinka XXI amžiuje, – netekties sukrėstas sakė J.Smoriginas. – Vis dar negaliu patikėti. Kažkoks fatališkumas. Ji neturėjo mirti.”

Nesulaukė jubiliejaus

Paskutinius kelerius metus J.Miščiukaitė vokalo paslapčių mokė ir Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtinius. Mokyklos vadovė Laimutė Užkuraitienė LŽ pasakojo, kad skaudi žinia pribloškė ir šokiravo mokytojų kolektyvą, mokinius ir jų tėvus. „Janina iš prigimties yra pedagogė. Ji viską darė tobulai – ne tik gerai išmokydavo specialybės dalykų, bet ir pati susidarydavo tvarkaraščius, netingėjo dirbti šeštadieniais. Noriai dalyvaudavo visuose muzikos mokyklos renginiuose, sykį net J.Smoriginą prikalbino kartu pas mus padainuoti”, – vardijo L.Užkuraitienė.

Muzikos mokyklos direktorė įsitikinusi, kad žmogaus nueitas kelias matuojamas ne laiku, o jo veikla ir gebėjimais: „Taigi Janinos kelias yra labai platus ir prasmingas. Ir niekuomet apie ją nekalbėsiu būtuoju laiku. Ji tebėra šioje muzikos mokykloje, nes čia liko jos dėka tobulėjantys mokiniai. Mes jau planavome, kaip mūsų kolektyvas gegužę ją pasveikins su šešiasdešimtmečiu.”

Gegužės 10 dieną Lietuvos estrados primadonai būtų sukakę 60 metų. Jubiliejinį jos koncertą buvo numatyta surengti Operos ir baleto teatro scenoje.

LTV projekto „Iššūkis žvaigždėms” vadybininkė Indrė Ciesiūnienė sakė, kad laida bus rodoma ir ateinantį šeštadienį. „Tačiau man dabar ne tai labiausiai rūpi, mes dabar rūpinamės archyvais, kaip pagerbti Janiną”, – pabrėžė ji.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

5 atsiliepimai į "Išgelbėti dainininkės gyvybės nepavyko"

 1. :(

  NUOŠIRDŽIAUSIA UŽUOJAUTA gerbiamos Janinos artimiesiems ir Lietuvai… 🙁

 2. užuojauta

  Nuoširdžiausia užuojauta ponios Janinos sūnui ir vyrui, giminėms, artimiesiems ir Lietuvos muzikos pasauliui…

 3. Rima Versuliene

  NUOSIRDZIAI UZJAUCIAM GERBIAMOSIOS JANINOS ARTIMUOSIUS SU NETEKTIM.

 4. lietuvaite uzsienyje

  zinia tokia netiketa kad is pradziu nepatikejau….nors tai mano mamos kartos dainininke,bet ir man ji labai patiko,kazkokia pagarba jai jausdavau…be galo liudna netektis tokios profesionalios atlikejos Lietuvai ir tikriausiai tokios pat nuostabios moters,mamos ,drauges, seimos jos draugu bei pazistamu ratui….nuosirdi uzuojauta 🙁

 5. Ignas

  Labai puiki atlikeja buvo man o ir mano seimai labai patiko NUOSIRDZIAUSIA UZUOJAUTA JANINOS ARTIMIESIEMS 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.