Buvęs KGB tardytojas į darbą „Omnitel“ negrįš, nusprendė teismas

Buvęs sovietų KGB tardytojas Raimundas Rainys į darbą telekomunikacijų bendrovėje „Omnitel“ grąžintas nebus.
Tai pirmadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas. Jis paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo 16 metų KGB dirbęs R.Rainys nebuvo grąžintas į darbą.

R.Rainio reikalavimas priteisti turtinę žalą už priverstinę pravaikštą, atmestas.

Ši teismo nutartis nėra galutinė – šalys dar gali kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą.

Apeliacinio teismo manymu, kadangi 2005 metais R.Rainiui laimėjus bylą prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių teisme, jam buvo priteista 35 tūkst. eurų kompensacija, tai priteisus jo reikalaujamus beveik 167 tūkst. litų, jo padėtis būtų geresnė negu kad jo neatleidus, nes pareiškėjas dirba kitą darbą, be to, gauna 700 litų pensiją iš Rusijos už tarnybą KGB.

Apeliacinis teismas taip pat atmetė reikalavimą pripažinti VSD veiksmus neteisėtais, kadangi jų nesiejo darbiniai santykiai, o neteisėtų veiksmų iš VSD pusės nenustatyta.

Pasak Apeliacinio teismo pranešimo, VSD tik informavo R.Rainio darbdavį apie faktą, kad jis yra dirbęs KGB ir prašė ateityje informuoti apie priimtą sprendimą. Jokio konkretaus įpareigojimo atleisti R.Rainį iš darbo VSD rašte nebuvo.

Buvęs KGB darbuotojas 2005 metais laimėjo bylą prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių

teisme, kai jis pripažino, kad ribojimai buvusiems etatiniams KGB darbuotojams įsidarbinti privačiame sektoriuje prieštarauja Žmogaus teisių konvencijai.

R.Rainys dėl atleidimo iš „Omnitel“ bylinėjosi nuo 2000 metų.

Bendrovėje „Omnitel“ juristu dirbęs vyras darbo neteko, kai VSD pranešė, kad jis 16 metų dirbo KGB kadriniu darbuotoju. R.Rainys, kuriam dabar 57-eri, KGB dirbo 1975-1991 metais.

Pagal 1999 metais priimtą Liustracijos įstatymą, buvusių okupacinių specialiųjų tarnybų bendradarbiams uždrausta dirbti ne tik valstybės tarnyboje, bet ir ryšių sistemoje, saugos tarnybose, bankuose, teikti privačių detektyvų paslaugas ir dirbti su vaikais švietimo srityje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.