Premjeras neigia turintis trijų įmonių akcijų

Ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas paneigė turintis trijų įmonių akcijų, tačiau pripažino savo klaidą, teikiant privačių interesų deklaracijas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK).

„G.Kirkilas dar kartą patvirtino, kad tapęs premjeru jis jau neturėjo jokių – nei „Krekenavos agrofirmos”, nei „Kauno audinių”, nei „Lietuvos dujų” akcijų. Kita vertus, ministras pirmininkas pripažįsta, kad dėl jo paties kaltės įsivėlė klaida ir informacija apie parduotas akcijas nebuvo perduota Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai”, – teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime.

Pasak jo, premjeras jau pranešė apie parduotas akcijas komisijos pirmininkei Jolantai Petkevičienei, ir klaida netrukus bus ištaisyta.

J.Petkevičienė BNS patvirtino, kad G.Kirkilas žodžiu pranešė komisijai apie klaidą ir pažadėjo nedelsiant patikslinti deklaraciją. Ji taip pat tvirtino, jog komisija aiškinsis, kada premjeras ar jo šeimos nariai pardavė akcijas.

„Yra Seimo nario paklausimas, mes privalome išsiaiškinti visas aplinkybes ir duoti galutinį atsakymą”, – teigė J.Petkevičienė.

Dėl galimai premjero supainiotų viešųjų ir privačių interesų į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją kreipėsi Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

Liberaldemokratas prašo ištirti, ar G.Kirkilas, turėdamas bendrovių „Krekenavos agrofirma”, „Kauno audiniai” bei „Lietuvos dujos” akcijų bei dalyvaudamas svarstant klausimus, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusius su šiomis bendrovėmis, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.

Premjero atstovė spaudai Nemira Pumprickaitė BNS pirmadienį sakė, kad „Krekenavos agrofirmos” ir „Lietuvos dujų” akcijas premjeras pardavė iš karto po 2004 metų Seimo rinkimų.

Premjeru G.Kirkilas tapo vėliau – 2006-ųjų liepos mėnesį.

VTEK vyriausioji specialistė Gintarė Norkūnaitė BNS praėjusį penktadienį teigė, jog premjero pasirašytoje ir VTEK pateiktoje deklaracijoje „Krekenavos agrofirmos” , Lietuvos dujų” ir „Kauno audinių” akcijos yra įrašytos.

„Paskutinė G.Kirkilo visa deklaracija buvo pateikta 2005 metų metų gegužės 13 dieną. Vėliau jis, kaip leidžia įstatymas, teikė priedus, kuriuose nurodoma, kad deklaruotini duomenys nepasikeitė”, – sakė G.Norkūnaitė.

„Paskutinį kartą toks priedas, kurį pasirašė G.Kirkilas, VTEK buvo pateiktas 2007 metų birželio 27 dieną”, – sakė VTEK atstovė.

Ji taip pat patvirtino, kad asmuo, turintis privačių interesų kokioje nors akcinėje bendrovėje, pagal įstatymus privalo „viešai ir aiškiai tai deklaruoti” bei nusišalinti nuo sprendimų, susijusių su šia bendrove priėmimų.

G.Norkūnaitės teigimu, toks pareiškimas apie nusišalinimą turi būti fiksuojamas protokole.

„Krekenavos agrofirma” priklauso Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho, šiuo metu už finansines machinacijos laukiančio teismo, šeimai. Opozicijoje esanti Darbo partija parėmė daug aistrų sukėlusį ir tebekeliantį naujos atominės elektrinės įstatymą, vasario 1-ąją dėl jo balsuojant Seime.

G.Kirkilas 2007-aisiais, Seimui svarstant naujas Gamtinių dujų įstatymo pataisas, aršiai kritikavo siūlymus apriboti dujas importuojančių įmonių – „Lietuvos dujų” ir „Dujotekanos” – pelno maržą. Vyriausybė ir pats G.Kirkilas daug kartų bandė paveikti Seimą, kad šis neribotų dujininkų pelnų, motyvuodamas Vyriausybės įsipareigojimais „Gazprom” nereguliuoti dujų kainų laisviesiems, arba didiesiems vartotojams.

Nepaisant Vyriausybės priešinimosi, Seimas apribojo dujų įmonių pelno maržą. Nuo šių metų „Gazprom” smarkiai padidino dujų kainą Lietuvai – dabar šalies dujų importuotojai moka tokią pat kainą, kaip ir Vokietijos įmonės.

„Lietuvos dujų” akcijas, be Vyriausybės, valdo Vokietijos ir Rusijos koncernai „E.ON Ruhrgas” ir „Gazprom”.

„Kauno audinių” pastatų vietoje dabar yra Kauno „Akropolis”, kurio savininkas yra VP dešimtukas, valdantis „NDX energiją” ir VST, kurios ketina dalyvauti kuriant nacionalinį investuotoją „Leo LT”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.