Skrydžių kainos – keleiviams kaip lygtis

Nemažai keleivių įsigijusių lėktuvo bilietus internetu, priversti laužyti galvas, kiek tiksliai jiems reikės sumokėti už skrydį. Net ir užsisakius kelionę iš Lietuvos, paslaugų kainos pateikiamos ne litais.

Informacija keleiviams

Latvijos skrydžių bendrovės „airBaltic“ elektroninė sistema bilieto kainą nurodo latais. „Už šią rezervaciją reikia mokėti LVL (Latvijos latais). Sekančiame lange, prieš įvedant kreditinės kortelės duomenis, bus parodyta galutinė suma, kuri bus nuskaičiuota nuo Jūsų kortelės. Prašome įsidėmėti, kad mes vadovaujamės Amadeus sistemos valiutų kursais, kurie gali nežymiai skirtis nuo Jūsų banko taikomų valiutų kursų“, – teigiama bendrovės svetainėje (kalba netaisyta – red. past.).

Spragtelėjus mygtuką „toliau“ nurodoma galutinė suma latais. Tikriausiai ne vienam keliautojui kilo klausimas, kodėl skrendant į Lietuvą reikia atsiskaityti latais?

Bilieto kaina nežinoma

Pasak „airBaltic“ rinkodaros ir viešųjų ryšių koordinatorės Rositos Sakalauskaitės, mokėtina suma nurodoma latais todėl, kad elektroninė bilietų rezervacijos sistema aptarnaujama pagrindinėje bendrovės būstinėje Latvijoje.

„Kai bilietas perkamas internetu, kompiuterinė sistema sumą skaičiuoja latais, nesvarbu kokioje šalyje gyvenate“, – sakė „airBaltic“ atstovė. Mokant bet kokia valiuta, suma yra konvertuojama į latus.

Dėl to klientai tikslią bilieto kainą sužino tik jį nusipirkę ir patikrinę savo banko kortelės operacijų išrašą. Oro linijų klientai sumoka ne tik už paslaugą, bet ir atitinkamą valiutos keitimo mokestį.

Nors skrydžių bendrovė nurodo besinaudojanti bilietų užsakymo sistemos „Amadeus“ valiutų kursais, šie nėra pateikti.

Tegul skaičiuoja patys

Panašią metodiką naudoja ir Lietuvos kapitalo oro linijos „flyLAL – Lithuanian Airlines“, bilietų kainas nurodančios litais. Svetimšaliams, skrendantiems į Lietuvą, skrydžių kainas tenka skaičiuoti patiems. Tiesa, europiečiams kiek lengviau, nes skrydžio į euro zonos šalis kaina nurodoma ir eurais arba svarais sterlingų.

Kitos skrydžių bendrovės taiko patogesnius atsiskaitymo metodus. „SAS Scandinavian Airlines“ atstovė Lietuvoje Rūta Jucienė teigė, kad už bilietą mokama tos šalies valiuta, kurioje gyvena vartotojas.

„Jeigu iš pagrindinio bendrovės tinklalapio prisijungėte prie sas.lt, mokėsite litais, jeigu sas.pl, – zlotais, jeigu sas.de ar prie kitų euro zonos šalių tinklalapio atšakų – eurais. Tose šalyse, kuriose yra mūsų atstovybės, valiutos konvertuoti nereikia“, – sakė R.Jucienė.

Pažeidimų neįžvelgia

Civilinės aviacijos administracijos direktorius Kęstutis Auryla teigė, kad kainos turėtų būti nurodomos ir mokama tos šalies, iš kurios skrendama, valiuta. Tačiau to nepaisančios skrydžių bendrovės jokių aviacijos įstatymų nepažeidžia.

Pažeidimų neįžvelgė ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT). „Sutinku, kad mokėti kita valiuta nelabai patogu, bet bilietų kaina gali būti skaičiuojama valiuta tos šalies, kurioje registruota skrydžių bendrovė“, – dienraščiui sakė VVTAT Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vitas Ūsas.

Vartotojams belieka pasitikėti savo matematiniais sugebėjimais, kad įvertintų, kuri oro bendrovė siūlo palankiausias kelionių kainas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.