Nauji automobiliai eismo priežiūrai

Vakar Lietuvos policijos Eismo priežiūros tarnyba pristatė naujus policijos automobilius ir eismo kontrolės įrangą.

Šį kartą Eismo priežiūros tarnybos parkas papildytas iškart net 22 naujintelaičiais įvairių modifikacijų „Volkswagen“ ir „Audi“ automobiliais. Jie bus skirti eismo kontrolei šalies keliuose, pirmiausia magistraliniuose, stiprinti, padės ieškant vogtų automobilių, taip pat kontroliuoti vadinamąjį „Kaliningrado tranzitą“.

Solidi aparatūra solidžiuose automobiliuose

Naujojo „pirkinio“ kaina – apie 4 mln. litų. Tikslaus skaičiaus Eismo priežiūros tarnybos viršininkas Saulius Skvernelis nepasakė.

Ne dėl to, kad nežinojo, o kad ir pačių automobilių kainą apskaičiuoti gana sudėtinga: maždaug antra tiek, kiek mašinos, kainuoja sudėtinga speciali technika, vaizdo aparatūra, moderniausi kompiuteriai, kurių „prifarširuoti“ nauji automobiliai.

Štai kad ir 2007 metų „Volkswagen Sharan“. Šis 2 litrų turbodyzelinis automobilis, nepaisant solidžios kainos, neabejotinai netrukus atsipirks.

Mat jame, be kitos modernios specialios įrangos, sumontuotas mobilus greičio matuoklis, labai panašus į analogišką stacionarų prietaisą.

Tarkim, pralekia pro šalikelėje stovintį policijos automobilį pažeidėjas, viršijęs greitį, „Volkswageno“ ekipažui nereikės jo vytis ar stabdyti, kaip buvo anksčiau. Kompiuteris pats užfiksuos pažeidimą ir pateiks visus duomenis jau po pamainos. Pažeidėjui, įsivaizdavusiam, kad sėkmingai pralėkė pro policijos patrulį nepastebėtas, po kelių dienų teks nustebti gavus kvietimą atvykti į Eismo priežiūros tarnybą, kur bus skirta atitinkama bauda.

Beje, šis „šaranas“, kaip ir kita „protinga“ technika, „skaitys“ visų pro šalį važiuojančių automobilių numerius, ir jeigu automobilis policijos duomenų bazėje bus registruotas kaip pavogtas, kompiuteris atitinkamu signalu iškart informuos patrulius. Tiek dieną, tiek naktį.

Tranzitas

Dalis automobilių kontroliuos tranzitu per Lietuvą į Kaliningradą važiuojančius automobilius. Tranzitu per šalį važiuojančiai mašinai tik kirtus Lietuvos sieną, ši informacija bus užfiksuota kompiuteryje, ir jeigu per nustatytą laiką mašina neišvyks iš Lietuvos, pareigūnams nedelsiant bus pranešta. O jeigu toks pažeidėjų automobilis pravažiuos pro patruliuojantį ekipažą, kompiuteris taip pat informuos.

Trip-Truck

Beje, ne visi patrulių automobiliai nudažyti specialiomis spalvomis ir pažymėti atitinkamais skiriamaisiais ženklais.

Trijuose, be kitos įrangos, sumontuota vadinamoji „Trip-Truck“ sistema. Tai – greičio mėgėjų siaubas. Beje, pasak S.Skvernelio, toks automobilis „atsiperka“ maždaug per mėnesį. Tikrai neblogai, ypač turint galvoje, kad vien tik greičio matuoklis kainuoja 20 tūkst. litų.

Naujoji technika pradėjo „dirbti“ jau vakar.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Nauji automobiliai eismo priežiūrai"

  1. greicio megejas

    Reiks ir vairuotojams apsiginkluoti ivairaus plauko irashinejancia iranga, kad atpazinti tokius uzmaskuotus policijos greicio megejo siaubus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.