OMON smogikas į Lietuvą grįžo surakintas

Į Vilnių vežant vienintelį sučiuptą Medininkų žudynių bylos įtariamąjį buvo pasitelkta daugiau „Aro“ pareigūnų nei paprastai: baimintasi, kad į buvusį omonininką pakeliui gali būti pasikėsinta kaip į pavojingą liudytoją.

Šiandien Vilniaus 2-asis apylinkės teismas svarstys Generalinės prokuratūros prašymą suimti vakar iš Latvijos atvežtą buvusį sovietų ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) smogiką, įtariamą Lietuvos pareigūnų žudynėmis Medininkų pasienio poste. Anksčiau šis asmuo vadinosi Konstantinu Nikulinu, bet prieš kelerius metus įkliuvo latvių teisėsaugininkams dėl kriminalinio nusikaltimo, padėjo atskleisti kitus jo dalyvius ir pagal liudytojų apsaugos programą pasikeitė pavardę į Michailovo.

Į pasienį K.Michailovą pristatė latvių pareigūnai (vienas jų atvyko ir į Vilnių). Ten įtariamąjį perėmė „Aro“ antiteroristinių operacijų kovotojai. LŽ duomenimis, buvo nutarta apsidrausti nuo galimo pasikėsinimo į suimtąjį, kurio parodymai gali būti labai pavojingi buvusiems jo kolegoms iš OMON. Todėl K.Michailovą pasitiko neįprastai gausus konvojus. Dažniausiai sulaikytąjį lydi du „Aro“ pareigūnai, o šįkart jų buvo 5 ar 6.

Pirmadienį apie 13 val. šis Latvijos gyventojas be pilietybės buvo pristatytas į Generalinę prokuratūrą. Čia jam dėl dalyvavimo Medininkų žudynėse buvo pareikšti įtarimai tyčiniu dviejų ar daugiau asmenų nužudymu, susijusiu su jų tarnybinėmis pareigomis.

LŽ duomenimis, didžiąją dalį maždaug 3 valandų trukmės apklausos buvo tvarkomi procesiniai formalumai. Apie nusikaltimą su įtariamuoju kalbėtasi nedaug. Iš esmės K.Michailovas bus pradėtas tardyti, kai teismas sankcionuos suėmimą ir prokurorai sutvarkys visus būtinus formalumus. Vakar prokurorai neatskleidė, ar K.Michailovas prisipažįsta, tik patvirtino, kad jis neneigia buvęs Lietuvoje 1991-ųjų liepą.

Lietuvoje K.Michailovą gina net du advokatai: Arūnas Marcinkevičius ir Arvydas Montrimas. A.Marcinkevičius, paklaustas apie buvusio omonininko, kuriam Lietuvoje gresia įkalinimas iki gyvos galvos, savijautą ir elgesį, LŽ sakė: „Normaliai elgiasi. Kaip jis gali tokioje situacijoje jaustis? Į depresiją nepuolęs.“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

4 komentarai į "OMON smogikas į Lietuvą grįžo surakintas"

 1. qw

  duriu laivas, us ka ji teisti? tai teiskit visus rusus, nes buvo karas kaskada, ir visus kiktus kas buvo kareve ir kaska uzude. debilizmas! tuo metu buvo tokios aplinkibes, taip ir reikejo elgtis. geda man tokioj salije kaip lietuva gyventi.

 2. Juozas

  Tai gryžimas atgal į Rusijos Imperiją jus tikrai nuramins. Jūs čia jaučiatės labai svetimas ir tarp priešų. Naturalu, kad Jums gėda, nes pralaimėjote tame savo „kare“ su laisvę siekiančia lietuvių tauta. O juk buvote įpratę taip čia skeryčiotis tarp mūsų -„aborigenų“. Nebekariaukit…važiuokit namo ir nusimeskit savo kareivišką mėlynę. Laikas pensijauti plačiojon Tėvynėn…

 3. qw

  juozui as esu lietuvis, bet teisingas. jei taip tai visus kas kariavo, davai nuteiskim! ar tai bus teisinga? buvo karai, o dabar nebera, ir manau era ko knaisiotis ir ieskoti kaltu.

 4. pastaba

  Zydsaudziai ir dabar teisiami, o sakot kad
  lietuvius saudanciu nereikia teisti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.