Dantų plombos – aukso vertės

Kaip rodo devyniose Europos Sąjungos šalyse atlikti tyrimai, gydytis dantis brangiausia Didžiojoje Britanijoje, o pigiausia – Vengrijoje. Standartinės plombos kaina Europoje svyruoja nuo 8 iki 156 eurų.

Kaip tyčia, šių duomenų paskelbimas sutapo su kylančiu britų nepasitenkinimu šalies sveikatos apsaugos sistema. Dar 1999 metais Tony Blairas žadėjo, kad odontologų paslaugos bus prieinamos visiems, tačiau oficiali statistika rodo, kad anaiptol ne visi sulaukia savo eilės pas gydytoją.

Vis daugiau Didžiosios Britanijos odontologų papildomai verčiasi privačia praktika, dėl to neretai kenčia jų darbo kokybė valstybės finansuojamose klinikose, o pacientai laiku negauna būtinų paslaugų.

Britų odontologų pajamos 2004-2005 metais vidutiniškai siekė 105 tūkst. svarų sterlingų (apie 525 tūkst. litų), 52,4 proc. jų sudarė pajamos iš privačios praktikos. 1999-2000 metais tokios pajamos sudarė 41,8 proc., nors 1990 metais – tik 6 proc. visų pajamų.

Standartinė plomba Didžiojoje Britanijoje kainuoja 156 eurus (apie 538 litus). Nuo jos neatsilieka Italija (135 eurai, arba 466 litai) ir Ispanija (125 eurai, arba 431 litas). Kitose Europos šalyse plomba kainuoja šiek tiek mažiau. Vokietijoje – 67 eurus (231 litas), Prancūzijoje – 46 eurus (158,7 lito). Į šią kainą įeina rentgeno nuotrauka, vaistai, papildomi mokesčiai ir odontologo laikas. Dantis taisytis pigiausia Lenkijoje, kurioje plombos kaina siekia 18 eurų (62 litus) ir Vengrijoje (8 eurai – 27,6 lito).

Pasak tyrimuose dalyvavusios mokslininkės iš Roterdamo Siok Swan Tan, plombos kaina svyruoja nuo sumos dydžio, kurią Europos odontologai ima už savo paslaugas. Britų dantų gydymo specialistai gauna 70 proc. visos sumos. Vengrijoje odontologas per minutę gauna 0,09 euro (0,3 lito), o Didžiojoje Britanijoje – 2,88 euro (apie 10 litų).

Britai juokauja, kad nauja apklausa buvo atlikta siekiant paraginti žmones dantis taisytis svečiose šalyse. Dauguma taip ir daro, ypač Didžiojoje Britanijoje dirbantys imigrantai iš kitų šalių. Lietuviai taip pat linkę taisyti dantis tėvynėje, nors kainos čia tikrai nemažos. Nuo sausio už plombą reikia mokėti nuo 130 iki 200 litų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , .

2 Responses to Dantų plombos – aukso vertės

  1. Dabar dantų plombos ir dantų plombavimas yra dar didesnės aukso vertės.

  2. Realistiškas straipsnis, visada įdomu paskaityti kažką panašaus apie odontologiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.