R.Butautas tautinius jausmus taupo olimpiadai

Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris, taip pat ir socialinių mokslų daktaras Ramūnas Butautas, šiuo metu treniruojantis Rygos ASK komandą, tautinių jausmų stengiasi nedemonstruoti – taupo juos Lietuvos rinktinei.

Daug prisidėjęs, kad Lietuva laimėtų Europos čempionato bronzą ir pelnytų kelialapį į Pekino olimpines žaidynes, treneris su nekantrumu laukia gegužės, kai nurims nuožmios sezono kovos ir prasidės darbas su Lietuvos rinktine.

Galvos skausmas – traumos.
Sezono kovos jam kol kas suteikia tik galvos skausmą. Antradienį per ULEB taurės turnyro H grupės dvikovą rygiečiai išvykoje 66:68 pralaimėjo Po Ortezo „Elan Bernais“ (Prancūzija) komandai. Tai buvo šeštoji Latvijos čempionų nesėkmė, gerokai sukomplikavusi padėtį kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Po devynių turų ASK turi tik tris pergales ir grupėje užima penktąją vietą.

Šį pralaimėjimą R.Butautas gali pateisinti tik tuo, jog ekipą yra išretinusios traumos.

Prancūzijoje Rygos komanda rungtyniavo be keturių pagrindinių krepšininkų: Aericko Sanderso ir Sandžio Valterio, kurie gydosi kojų traumas, ir po plaučių uždegimo atsigaunančių Sandžio Buškevico ir Gačio Jahovico. Tad didžiąją susitikimo dalį ant savo pečių „tempė“ tik šeši krepšininkai.

Išretėjusios komandos gretos lėmė pralaimėjimą per praėjusį savaitgalį vykusį Latvijos sostinės klubų derbį. Per Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito grupės rungtynes ASK netikėtai 73:76 nusileido „Barons“ krepšininkams ir turėdami aštuonias pergales iš 12 galimų užima ketvirtąją vietą. Beje, šį šeštadienį, sausio 19-ąją, Rygos ASK Vilniuje žais su Elito grupės lyderiu Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Ta proga Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris R.Butautas atsakė į „Lietuvos žinių“ klausimus.

Tautiškumo pamokos

– Ar lengva kovoti su lietuviškomis komandomis ir „nesirgti“ už savus?

– Kai žaidžia komandos, jokių tautinių jausmų nedemonstruoju. Komandose žaidžia įvairių tautų žaidėjai, todėl man visai nesvarbu, kurios šalies komandą treniruoti. Aš tautinius jausmus atskleidžiu, kai dirbu su šalies rinktine. O Rygos ASK pasirinkau todėl, kad tai pajėgi ir nuolatos stiprėjanti komanda. Su ja tikiuosi daug pasiekti.

– Kaip užsienio krepšinio industrija vertina lietuvių žaidėjus ir trenerius?

– Dabar vyksta įtempta žvalgyba. Tą jaučia ne tik žaidėjai, bet ir treneriai. Pasaulis žavisi lietuvišku krepšiniu, bando įžvelgti savotiškumą, išskirtinę mokyklą. Neabejoju, kad netrukus daug lietuvių krepšinio trenerių bus pakviesti treniruoti stiprias Europos ar kitų žemynų komandas.

Rinktinės reikalai – ateityje

– Kokią rinktinės komandą ir žaidimo taktiką rinksitės Pekino olimpiadoje?

– Galutinai tai bus aišku tik gegužės mėnesį, kai baigsis sezono varžybos. Žinau, kad norėsiu rinktinėje matyti naujų veidų. Neišvengiamai turėsiu apmąstyti kitokį žaidimo braižą, tačiau tikrus sprendimus darysiu tada, kai tam ateis laikas – baigsis sezono kovos.

– Kuriuos žaidėjus norėtumėte matyti rinktinėje?

– Apie konkrečius žaidėjus kalbėti dar sunku – aikštelėje dabar vyksta nuožmi kova. Patekti į rinktinę gali sutrukdyti traumos, šeimyniniai reikalai. Ir patys sportininkai turi norėti dalyvauti ir būti pasirengę olimpiadai.

Reginiui reikia pinigų

– Kaip vertinate Lietuvos krepšinį sudrebinusį skandalą dėl alkoholio reklamos? Ar su panašiomis problemomis susiduria ir Latvijos sportininkai?

– Nieko panašaus. Latvijoje niekas nedaro tragedijų dėl reklamos. Mano įsitikinimu – sportui reikia pinigų, jei norime gero reginio. Jeigu norime pritraukti žiūrovą, turime dėti pastangų: ieškoti rėmėjų, komplektuoti stiprias komandas. Akivaizdus pavyzdys – Klaipėdos „Neptūno“ komanda turi mažiausią biudžetą, todėl ir rezultatai atitinkami.

– Ar reklamos ir varžybų transliacijų suvaržymai gali paskatinti jaunimą blaivėti?

– Mano nuomone, sąmoningam žmogui jokia reklama negali pasakyti, ką ir kiek gerti. Juk moteriškų įklotų, kad ir kaip jie reklamuojami, vyrai nenešioja. Narkotikų niekas nereklamuoja, tačiau kas dedasi diskotekose? Gal geriau tegul mūsų jaunimas vietoj narkotikų alaus išgeria.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .

One Response to R.Butautas tautinius jausmus taupo olimpiadai

  1. Sporto megejas

    Alus yra alkoholis / narkotikas, tai butu geriau, kad jaunimas visai negertu.
    ATLETAI TURETU BUTI JAUNIMUI PAVIZDYS!!!! NA, BET TURBUT TAIP NERA????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.