Dvi naujos savivaldybės esminių problemų nesprendžia – V.Muntianas

Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas mano, kad savivaldos principai turėtų būti taikomi kuo plačiau, tačiau teigia, kad administracinis dviejų naujų savivaldybių steigimas esminių problemų neišspręs.
„Pritarčiau tai nuomonei, kad tai (savivaldybių steigimas – BNS) nieko nesprendžia savivaldos srityje. Jeigu kalbėsime apie tai, kad savivaldžios galėtų būtų gyvenvietės, galėtų būti savivaldūs miesteliai, tai manau, kad čia visiškai normalus reiškinys. Aš už tai, kad ir kiekviena bendruomenė būtų savivaldi valdymo principais – pradedant nuo eilinio kaimo, eilinės bendruomenės. Tačiau administracinis teritorinis padalijimas yra jau kitas klausimas”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė V.Muntianas.

Taip jis komentavo ketinimus 2011 metais kurti Pabradės ir Ariogalos savivaldybes. Šį klausimą pirmadienį pasitarime svarstęs ministrų kabinetas nusprendė prieš priimant galutinį sprendimą jį dar suderinti su koalicijos partneriais.

„Sakyčiau, kad reikia galvoti apie savivaldos reformą ir platesnį savivaldos kaip valdymo principo taikymą ir sąlygų sudarymą, kad jisai būtų pritaikomas visose srityse, visuose lygiuose be išimties”, – teigia Seimo pirmininkas.

Diskusija dėl naujų savivaldybių sukūrimo prasidėjo daugiau nei prieš metus. Be minėtų, svarstyta apie dar 10 naujų savivaldybių įkūrimą.

Šiuo metu Lietuvoje yra 60 savivaldybių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

1 atsiliepimas į "Dvi naujos savivaldybės esminių problemų nesprendžia – V.Muntianas"

  1. ADAS

    ŠIĄ PROBLEMĄ SPRĘSTI REIKIA, KOL DAR VISUOTINE APATIJA GALUTINAI NEPRIBAIGE MIESTELIU…
    UŽSUKITE KAD IR Į VILKIJA, KUR NET JOKIOS KAVINES NERA,NERA KUR DINGTI JAUNIMUI IR SMIRDANTI KANALIZACILA LIETAUS KANALAIS PO PAT SAVIVALDYBES LANGAIS Į NEMUNA TEKA…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.