G.Staučė „Spartak“ klube tęs darbą

Buvęs Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas 38 metų Gintaras Staučė antrą sezoną treniruos Rusijos vicečempiono Maskvos „Spartak“ vartų sargus.

1992-2004 metais 61 kartą šalies nacionalinei komandai atstovavęs G.Staučė pernai su „Spartak“ klubu kontraktą pasirašė pagal formulę „1+1“. Kitaip tariant, buvo numatyta, kad po pernykščių metų sutartis dar vienam sezonui bus pratęsta tuo atveju, jei bene populiariausio Rusijos futbolo klubo vadovai liks patenkinti lietuvio darbu. G.Staučė užsirekomendavo labai gerai.

„Darbas tikrai įdomus. Reikia rengtis kiekvienai treniruotei – kaitalioti pratimus, stengtis išvengti monotonijos. Vartininkai treniruojasi atskirai nuo kitų žaidėjų, bet būtina prisiderinti prie bendro komandos treniruotės režimo“, – kalbėjo trumpas atostogas Lietuvoje baigęs G.Staučė.

2007 metais „Spartak“ nekeičiamu vartininku buvo Kroatijos rinktinės vartų sargas Stepe Pletikosa, padėjęs ir… Rusijos komandai. Kaip žinoma, 3:2 Londone įveikę anglus, kroatai Rusijos futbolininkams atvėrė kelią į 2008 metų Europos čempionato finalo turnyrą, vyksiantį Austrijos ir Šveicarijos stadionuose.

„Pernai S.Pletikosa žaidė labai užtikrintai. Tačiau „Spartak“ klube tarp vartininkų yra didelė konkurencija. Kiekvienoje treniruotėje dalyvauja 3-4 vartininkai. Prieš naują sezoną „Spartak“ įsigijo dar vieną perspektyvų vaikiną – iš Naberežnyje Čelnų KAMAZ pasikviestas 20-metis Soslanas Džanajevas, ginantis Rusijos jaunimo rinktinės vartus“, – sakė G.Staučė.

Iš Alytaus kilusio G.Staučės vartininko karjera 1988 metais taip pat prasidėjo „Spartak“ komandoje. Iš pradžių lietuvis buvo dabartinio šio Rusijos klubo vyriausiojo trenerio Stanislavo Čerčesovo dubleris. Jis pernai G.Staučę ir pakvietė grįžti į Maskvą.

1994 metais G.Staučę iš „Spartak“ įsigijo Stambulo „Galatasaray“, o vėliau jis atstovavo dar keliems turkų klubams. 1997 metais Lietuvos rinktinės vartininkas sulaukė kvietimo iš Vokietijos bundeslygos „Duisburg“ klubo. Po 1998-1999 metų sezono, autoritetingo „Kicker“ leidinio vertinimu, G.Staučė turėjo aukščiausią balą iš visų bundeslygos vartininkų, kai aplenkė net legendinį Oliverį Kahną iš Miuncheno „Bayern“. 2000 metais „Duisburg“ iškritus iš bundeslygos lietuvis vieną sezoną dar žaidė antrojoje bundeslygoje, bet paskui nutarė grįžti į Turkiją. Vartininko karjerą G.Staučė baigė Latvijos „Jurmalos“ ekipoje.

„Jau vasario viduryje laukia UEFA taurės atkrintamosios rungtynės su Marslio „Olympique“, todėl Spartak“ pasirengimas naujam sezonui bus labai intensyvus. Po kelių dienų iškrendame į Turkiją, po to laukia Rusijos televizijos „1 kanalo“ organizuojamas turnyras Izraelyje. Vėliau komanda greičiausiai vyks į Ispaniją“, – kalbėjo G.Staučė.

Rusijos klube G.Staučė turi su kuo pasikalbėti lietuviškai. Po atostogų naują kontraktą su „Spartak“ pasirašė pernai į Lietuvos rinktinę sugrįžęs gynėjas Ignas Dedura.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.